Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bármelyik szláv nyelvet is...

Bármelyik szláv nyelvet is tanulom meg elsőként, utána sokkal könnyebben fog menni a többi?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a szláv nyelvek, sokat is olvastam róluk, szeretném is elkezdeni az egyiket. Nyelvészek álláspontja szerint a szlovák a "jolly joker", mert az nagyjából a szláv világ közepén helyezkedik el, ennélfogva abból kiindulva a legtöbb szláv nyelv elég jól érthető. Viszont azt is olvastam, hogy a szláv nyelvek nem távolodtak el annyira egymástól, mint mondjuk a germán nyelvek, mert később váltak szét. Nekem a szlovén a legszimpatikusabb egyébként, a nyelv hangzása, írásképe és maga az ország miatt is, ezért azt szeretném először megtanulni. Ahogy tudom viszont, a szlovén pont egy kicsit kakukktojás a szláv nyelvek között (megmaradt a kettes szám, sok ősi szláv vagy éppen olasz/német jövevényszót használ). Ennek ellenére igaz lehet az, hogy pl. szlovén után is sokkal könnyebb lesz a következő szláv nyelv, akármelyik is legyen az (pl. lengyel)?

2023. jún. 10. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Mi a gond az orosszal?
2023. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi. :) A környező szláv országokba viszont valószínűleg sokkal gyakrabban fogok utazni a jövőben is, mint Oroszországba. Ennélfogva nekem a szlovén, a horvát, a cseh és a lengyel a legszimpatikusabbak.
2023. jún. 10. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, biztos, hogy könnyebb utána egy másik. Nyilván lesznek dolgok, amik teljesen máshogy vannak, de könnyebb lesz egy másik szláv nyelvet megtanulni, mint mondjuk franciát a szlovén után.
2023. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, könnyebb lesz is meg nem is. A szláv nyelvek struktúrája nagyon hasonló, sok esetben a szavak is megegyeznek, tehát ha egynek a felépítését megismerted a többit gyorsan felfogod. A nehézséget pont az adja, hogy a szavak nagyon hasonlóak, néha ez kever be a legjobban.
2023. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kakukktojásnak nem a szlovént mondanám a szlávok között. Kakukktojás inkább a bolgár, makedon, orosz. Ezeknek a nyelvtani része jobban eltér a többitől, mint azok egymástól.

Ha tetszik a szlovén, kezdd azzal. De ha az egyiket (elsőt) elég jól megtanulod, az a továbbiaknál örökre hátráltatni fog, pont a viszonylagos hasonlóság miatt

2023. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így van! Utolsó megelőzött. Ez kicsit az újlatin nyelveknél is igaz. xD
2023. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lengyelül tanultam meg és nagyon örülök ennek. Közelről megismertem egy fantasztikus népet, annak történelmét és mindennapjait. A lengyel nyelv ismeretében megértek (bár néha nehezen) más szláv nyelveket is, és ez fantasztikus. Minél több nyelvet ismersz, annál többet érsz!! Lényeg, hogy tanuljál!!! Hajrá!!!
2023. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!