Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez milyen igeidő/nyelvtani...

Ez milyen igeidő/nyelvtani szerkezet? Peter will need to be heading to school in a little bit.

Figyelt kérdés

Future continuous? Vagy valamilyen passzív szerkezet?


Illetve, érdekelne, hogy jól gondolom-e a következőket:

I should have guessed they are using me - present perfect simple

Has not been located yet - Present Perfect Continuous

When she first saw the Inferi, she thought Sebastian was being attacked. - past continuous?

He is a Kepper who have yet to encounter - ezt nem tudom

Rookwood would not have wanted you near it- past conditional?

Should have known better than to try and reason with a child - szintén past conditional?



2023. jún. 19. 13:43
 1/10 A kérdező kommentje:
A past conditional alatt a Conditional Perfectre gondoltam.
2023. jún. 19. 13:59
 2/10 anonim ***** válasza:

Maradjunk az első mondatnál.

Miért lenne folyamatos jövő szerinted? Vagy miért passzív?

Mi a főige? Milyen alakban van?

2023. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy főige? A to be heading? Ez egy infinitive szerintem, de így akkor meg talán inkább csak future simple, nem continuous.
2023. jún. 19. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:

will / need to/ be heading ..

Igen ez egyszerű jövő, mivel nincs a will be verb+ing, csak simán

will verb. A need viszont különleges ige , itt bővebben:

[link]

2023. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oh, értem, köszönöm. Jó ez a link!
2023. jún. 19. 15:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Még ezt, mert szerintem ez egy jó oldal, igaz csak angol, de igeidőkben segítenek a kis ábrák.

[link]

2023. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3: Azt jól gondolod, hogy ez egy infinitive, de infinitive-ből az angolban négy fajta van, és igazából ezek a különféle igeidők építőelemei is egyúttal (csak igeidőként nyilván ragozva is lehetnek):

1) sima szótári alak, pl. write

2) folyamatos (continuous): be + ing, pl. be writing

3) befejezett/előidejű (perfect): have + 3rd, pl. have written

4) szenvedő (passive): be + 3rd, pl. be written


Illetve, ezek kombinálódhatnak is, pl. a 3) és a 4) kombinációja a have + been + 3rd lesz, ahol a [been + 3rd] a passzív rész, és nyilván azért nem pusztán [be + 3rd] van, mert ez az egész be van ágyazva a perfect infinitive [have + 3rd] formájába, ami miatt a passzív infinitive be-je kerül a perfecthez szükséges 3. alakba, így lesz belőle [have + [been + 3rd]]. Erre mutat példát a "Has not been located yet".


De a 2) és a 3) kombinációjából könnyedén levezethető a Present Perfect Continuous alakja: [have + [be + ing]] = have + been + ing.


Ha ezt megérted, minden igeidő + a passzív változataik képzése egy csapásra világossá és egyértelművé válik.


A "to be heading" felismerhetően a be + ing alakban van, ez tehát egy olyan infinitive, ami egy folyamatban lévő cselekvést ír le: épp úton van, halad, tart valami felé. A mondat tehát: Peternek hamarosan már úton kell lennie az iskolába.


I should have guessed – a should (meg az öszes segédige) után a főige (ami a tényleges cselekvést kifejezi, itt a guess) mindig infinitive alakban áll, de a felsorolt 4-ből bármelyik formában (ill. azok kombinációjában) állhat a kifejezendő jelentésárnyalat függvényében: itt a have + 3rd ismerhető fel, tehát előidejűségről, azaz múltbéli szükségszerűségről van szó: rájöhettem volna. A legtöbb módbeli segédige gyakorlatilag így képzi a múlt idejét.


"Sebastian was being attacked." – az előbbi egymásba ágyazós logikát követve ez [was [being attacked]] formában tagolható: itt a belső elem [be + 3rd] alakú, tehát szenvedő, és az van benne egy [be + ing] alakú, azaz foylamatos szerkezetben. Ez tehát egy folyamatban lévő passzív cselekvést ír le a múltban: Sebastiant épp támadták.


Itt tehát nem annyira az a fontos (szerintem), hogy nevén tudd nevezni a szerkezeteket, hanem hogy átlásd a szerkezeteket, azok összetételét, és ezáltal megértsd a jelentésüket.

2023. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7-esre adtam egy zk-t mert olyan szépen összefoglalta.
2023. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. jún. 20. 13:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából értem a mondatokat, eleve szövegkörnyezetből emeltem ki őket, a problémám inkább az, hogy ha magamnak kellene megfogalmaznom bármit, akár írásban, akár szóban, nem tudom helyesen. Azért próbálom most a nyelvtant rendezni valahogy, hogy ki is tudjam fejezni azt, amit mondani akarok, és ne csak megértsem mások mondatait.
2023. jún. 20. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!