Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet nyelvvi...

Mennyi idő alatt lehet nyelvvizsgát szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem emelt németből.

Kéttanra jártam és tanultunk tantárgyakat németül amik közül, ha kettőből letesszük az érettségit és az emelt németen elérjük a 60%-ot kapunk egy felsőfokú nyelvvizsgát.

A két tantárgyat sikerült teljesítenem, viszont az emelt német érettségim 59% lett. Egy pont kellett volna, hogy sikerüljön.


Kérdésem a következő lenne, ha jelentkezek egy nyelvvizsga központba ott mennyi idő még az írásbelit kijavítják és a szóbeli lemegy?

Illetve milyen nyelvvizsga központokat tudnátok ajánlani?


Egyáltalán nem vagyok jártás ezen a téren, így mindent szívesen meghallgatok.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. jún. 21. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgáknál az írásbeli és a szóbeli egy napon szokott lenni, és a vizsga után még egy hónap, mire kiállítják a bizonyítványt.


De milyen szintű nyelvvizsgára mennél? Az emelt érettségi a középfokú nyelvvizsgával van egy szinten. Mindenképp kellene célzottan készülnöd rá, mert most még nagyon rezeg a léc.

2023. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Középfokúra mennék.

Igen, erről tudtam, hogy az emelt érettségi középfokú szinten van.

2023. jún. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!