Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szokás-e alkudni magántanárnál...

Szokás-e alkudni magántanárnál a nyelvóra árából? Ill. lehet, érdemes-e?

Figyelt kérdés

2023. jún. 23. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Én mindenhol alkudok épp ezért tartok ott ahol (nagyon magas egzisztenciájú Úriember vagyok, hatalmas vagyonnal). Viszont meg van az alkunak a művészete, szóval ésszel csináld hogy valóban sikeres legyen.
2023. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha mondjuk autóval állítasz oda az órára, megkérdőjelezi, hogy ha annyira rosszul megy, miért nem éri meg jobban a bérlet.
2023. jún. 23. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, de jogos, hogy elutasít, illetve lehet, hogy a tüske megmarad az illetőben későbbre is.
2023. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán jó nyelvtanárhoz mennél, akkor nem érdemes. Náluk ugyanis sorban állnak a diákok - legalábbis mifelénk. Ha te nem fizeted meg neki azt, amennyit kér egy óráért, akkor majd megfizeti más, nem kötelező őt választani.

Arra esetleg rá lehet kérdezni, hogy van-e kedvezmény ha esetleg megveszel tőle előre X mennyiségű órát (kvázi bérletet váltasz), vagy ha egy barátoddal ketten mennétek és páros órát tart nektek. De csak úgy a vakvilágba alkudni... nem jellemző.

2023. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
17%
Az anyagi helyzetednek semmi köze ahhoz, hogy alkudsz. Dolgoztam egy felsőkategóriás autószalonban anno, kb. mindenki alkudozott és kivétel nélkül sikerült is. Mindegyik vevő megtehette volna, hogy kifizesse az eredeti árat. Ott megtanultam, hogy alkudni “kötelező”. Persze sosem sírok, hogy nem bírom kifizetni, egyszerűen én egy más összegre gondoltam. Egy próbát megér, csak nyerhetsz vele… és ezért nem kell gyalog menni.
2023. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A nyelvtanár szolgáltatást nyújt, akárcsak a fodrász vagy az ügyvéd. Ha nem tudod vagy nem akarod megfizetni, akkor mindig találhatsz pl. lelkes egyetemistát olcsóbban, és kismillió más módon lehet akár ingyen nyelvet tanulni. Aki sok-sok évet tanult hogy megszerezze a szaktudását hozzá, az el fogja kérni az árát.
2023. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Most tudom, a sok csóró, frusztrált proli lepontoz, viszont rohadtul gáz alkudni ilyne téren, egyébként úgy nagyrészt mindenütt az, kivéve valami bazárban. Ha valaminek van egy ára, azt egy normális, kereskőképes ember kifizeti, ha kell neki, és nem megy le kutyába, hogy alkudozzon, meg kuncsorogjon. Az első pl. egy retek troll, egy magas egzisztenciájú ember pont, hogy alkudozás helyett még többet is ad.
2023. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ÍRhatnak még mások is.
2023. jún. 23. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es:Én mindenhol alkudok épp ezért tartok ott ahol (nagyon magas egzisztenciájú Úriember vagyok, hatalmas vagyonnal). Viszont meg van az alkunak a művészete, szóval ésszel csináld hogy valóban sikeres legyen.

Ebben az egyszerű szövegben 4-5 hiba is van, kedves Úriember! És ha saját magáról ír valaki, akkor nem írja nagy Ú-val, csak akkor, ha másiknak ír, udvariasságból van a nagybetű.

2023. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó ötlet, amit korábban írt valaki, hogy esetleg előre kifizetsz 5 vagy 10 órát, és kapsz kedvezményt. Ezt meg lehet kérdezni.

Vagy nem egyedül mennél, hanem 1-2 ismerőssel, akkor alapból olcsóbb.

2023. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!