Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Oxford bookworms könyvek...

Az Oxford bookworms könyvek olvasásával lehet fejlődni? Van értelme olvasni őket?(Angol)

Figyelt kérdés
Stage 5 az kb milyen szintnek felel meg? B2?

2023. jún. 24. 04:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem fejlődni nem annyira. A fejlődés szerintem az lenne, hogy gyarapodik a szókincs, a beszéd közben általában használt frázisok, english usage dolgok. A könnyített olvasmányok meg pont ezeket gyomlálják meg. Persze, az elején nagy sikerélményt okoz, hogy valódi kommunikáció történik, megérted, amit az író akart közölni.

Igen, az 5. szint az a B2.

2023. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, van értelme olvasni. Mindegy, hogy milyen szint, az a lényeg, hogy neked kényelmes legyen, olyat olvass.

(Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán be van-e lőve így szintekre, mert - főleg a régebbi kiadványok szerkesztésekor - még szó se volt azokról a bizonyos A1, A2, stb. szintekről: egyszerűen az volt a szempont, hogy a nyelv leggyakoribb szavaiból rakják össze a történeteket.)

2023. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
...de én még sosem hasonlítottam össze komolyan ilyen csupaszított könyveket az eredetiekkel, bár lehet, hogy most megteszem, ha megtalálom az elmentett könyveket.
2023. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"az 5. szint az a B2"

Ennek hol lehet utánanézni?

2023. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmi értelme összehasonlítani.
2023. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ennek hol lehet utánanézni?"

Leginkább az interneten.

Egy módszer az oxford graded reader honlapon megnézni egy könyvet, ami az 5. szinten van, és ilyen könyv adatlapján ott van, hogy CEFR B2.

2023. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Semmi értelme összehasonlítani."

Aki nem érti, mit lát, annak valóban. Másnak meg:


Eredeti:

...said Bathsheba, bounding from her seat with that total disregard of consistency which can be indulged in towards a dependent, and entering into the spirit of divination at once. “Go and get the front door key.”

Liddy fetched it. “I wish it wasn’t Sunday,” she said, on returning. “Perhaps ’tis wrong.”

“What’s right week days is right Sundays,” replied her mistress in a tone which was a proof in itself.

The book was opened...


level 5.:

...said Bathsheba suddenly, jumping up from her seat. Together they opened...

2023. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen. Rövidebb, egyszerűbb. És akkor mi van? Pont ezt ígéri a Graded Readers sorozat, tehát tök jól működik.
2023. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dehogy. Ami az eredetinek 16 %-a, az nem rövidebb és egyszerűbb, hanem egy ürülék. A kavics sem egy egyszerűsített Himalája.
2023. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted egy olvasni tanuló gyerek kezébe is rögtön a Kőszívű ember fiait kell adni, ugye?...
2023. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!