Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam nyelvvizsgához...

Euroexam nyelvvizsgához milyen szótárt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kétnyelvűt, ami pl. nektek is bevált, egyszerű használni és sok szó és kifejezés van benne, kezdő szótárasoknak.

2023. jún. 24. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelvről van szó? Angol vagy német?
2023. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Angol B2 szintű.
2023. jún. 24. 13:14
 3/5 anonim válasza:

Igazából szerintem bármilyen szótár megfelel, csak ne a legkisebbet vedd meg, azokat a kicsi kéziszótárakat. Egy angol-magyar és egy magyar-angol mindenképp jól jön, emellett az se rossz, ha van egy egynyelvű angol szótárad. Sokat segít értelmezni egyes szavakat, még példamondatok is vannak benne, ragozások, nyelvtani segítség.


Egyébként nekem kétnyelvű szótárakból egy régi akadémia kiadós van, a mostani is teljesen jó a kiadótól, aminek fekete fehér borítója van.


Amúgy, mostanában fogsz nyelvvizsgázni náluk?

2023. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm. Igen tizenötödikén vizsgázom. (Már lett szótáram.)
2023. júl. 10. 18:43
 5/5 anonim válasza:
Én is akkor :D Budapesti vagy?
2023. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!