Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME GTK-ra jelentkeztem...

Picipici kérdése:

BME GTK-ra jelentkeztem Nemzetközi gazdálkodásra, nyelvet hogy lehet ott tanulni?

Figyelt kérdés
Elvileg nagyon idegennyelvre megy a Nemzetközi gazdálkodás, én megnéztem ezt a BME nyelvvizsga központ által adott egységes nyelvtanulási lehetőségeket, de egy alapszakos hallgató 8 egységet kap, amely 1x 2 órás óra hetente. most ez 8 heten át tartó 16 órányi nyelvtanulást jelent, utána 13.000/egység (szóval 13000/1x2óra hetente), ez akárhogy is nézem, nagyon gyenge, remélem valamit nagyon félre néztem és van más lehetőség a nyelvtanulásra. Aki ügyesebb nálam ennek utánajárásában, tudna segitséget adni? Köszönöm előre is

2023. jún. 30. 03:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ember hány óra kellene nekünk? Heti 20?

A saját szorgalmadon rengeteg múlik…

Egyébként nagyon magas színvonalúak az órák. Másodszor, itt meg máshol is “1 óra” az általában 1 óra és 45 percet jelent nem 60 perc. Tehát heti közel 4 órában vannak ezek az órák, szóval barátom ez közel 32 óra.

Előbb vegyenek fel valamelyik egyetemre utánra ráérsz pattogni ilyeneken!

2023. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Vannak tárgyak kimondottan a szak számára tartott kötelezően választható tárgyak: az egyik blokkban heti 2 órás üzleti nyelv (angol, német, spanyol, francia), egy másik blokkban heti 2 órás Deutsch im Unternehmen, Professiona writing vagy Kultúrközi kommunikáció spanyolul vagy franciául, egy harmadik heti 2 órás blokkban angol vagy német speciális szakmai nyelvi/kulturális tárgyak.

2. Vannak az általad megtalált 0 kredites nyelvi tárgyak, amik csak 0 kredittel (nem) számítanak bele a szabadon választható tárgyak keretébe, és abból van ingyen 8 darab heti 2 órás tárgy (vagy kevesebb többórás) (angol, francia, német, olasz, spanyol A1-C2 szinten). Ha ilyen hagyományos nyelvórából szeretnél többet, akkor az 13 000 Ft / heti 2 órás kurzus.

3. Vannak kreditet érő szabadon választható tárgyak. Legalább 8 kreditnyi tárgyat kötelező teljesíteni. Ezek lehetnek gazdasági tárgyak, de akár ergonómia vagy atomfizika, és választhatsz nyelvi tárgyakat is (általában 3 kredit egy heti 2 órás kurzus). A kötelező 8 krediten túl további 18 kreditnyit (ez 6 darab heti 2 órás kurzus) felvehetsz ingyen, ha bírod (nyelvi tárgyat is), és még azon túliakat is, de azért már fizetni kell egy keveset.

4. És ezen felül a kötelező, a kötelezően választható és a szabadon választható kurzusok egy részét megtalálod angolul is, ami nem nyelvóra, de nyelvgyakorlás Erasmus-os hallgatókkal együtt tanulva.

Azaz az angolul hallgatott szakmai tárgyakon túl kimondottan nyelvről szóló tárgyat összesen heti 38-at tudsz ingyen felvenni, plusz még párat olcsón, ha még bírod :)

2023. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok infót, lehet félre értettem pár dolgot abból amit irtál a commentben, az angollal szerintem nincsenek problémáim és nagyon határozottan beszélem, a fő kérdésem, hogy egy másik idegennyelv, német és francia nyelv érdekelne, ugye az hogy üzleti nyelvet tanulok, ez annyit jelent ha jól tudom, hogy az üzleti élethez kapcsolódó szakszavakat tanulsz azokon az órákon ugye a válaszottt nyelven. Ha mondjuk németet szeretnék elkezdeni a kezdetektől, vagy spanyolt vagy franciát, arra csak ez a 0 kredites óra lehetőségeim vannak? Ugye az amely tanitja a ragozásokat, szavakat, köszönési formákat, nyelvtants, stb...Bevezet a nyelvbe a kezdetektől, nemtudom hogy szabadon válaszhatóak közül lesz-e ilyesmi.
2023. júl. 1. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Igen csak a 0 kredites tárgyakkal tudod ezeket elkezdeni, kivéve ha már nagyobb szinten vagy valamelyik nyelvben. Abban az esetben vannak 2 kredites (fejlesztő B2 körül) tárgyak. Én spanyolt és olaszt tanultam, nekem tetszettek nagyon. Szerintem sokkal jobbak az órák mint középsikolában. Teljesen az alapoktól tanuljátok majd a nyelvet. Szabadon választhatóaknál komolyabb szinten vannak csak.

2023. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsánat ha nagyon debilnek hangzok, és akkor teis ezt a 0 kredites, egységbe kerülő összesen 8x 2x órás tárgyat vetted fel? És akkor ez tényleg elegendő? Mármint én elhiszem hogy bőven erőssebben tanitják a nyelveket, főleg hogy a BME alapjáraton nagyon erős egyetem, de ez biztosan elég ahhoz hogy majd pár év múlva nyelvvizsgát tehess? Nem kötekedésnek szánom az egész kérdést, csak nem szeretnék rossz dolgokat csinálni ha felvesznek
2023. júl. 1. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Igen elegendő, viszont ahogy írtam “1 óra” majdnem 2 órát vesz igénybe. Ami elég intenzív. Vannak házik, tankönyvek az önszorgalom pedig nagyon fontos mellette. Szerintem simán meglehet csinálni egy nyelvvizsgát ezekkel a 0 kredites tárgyakkal, de otthon sokat kell tanulni mellette, hogy legyen értelme a kurzusnak. Szerintem középiskolában sokkal rosszabbak voltak ezek az órák. Ha javasolhatok pár ilyen kurzust, akkor a spanyolt és az olaszt tudnám. Nagyon élvezetesek voltak, sőt az olaszt egy igazi olasz tartja, aki máshol is tanítja a nyelvet. Egyszer a németet is kipróbáltam, de nekem nem tetszett annyira a nyelv, viszont a tanárnő nagyon kedves volt!

2023. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!