Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amerikai akcentus itthonról?

Amerikai akcentus itthonról?

Figyelt kérdés

C1 angol nyelvvizsga után szeretnék az akcentusra/kiejtésre rágyúrni, hogy kevésbé legyen magyar akcentusom.

Erre ha nem költözök ki az USA-ba itthonról van lehetőségem? Mire figyeljek, hogy lehet egyáltalán ezt megtanulni anyanyelvi közeg nélkül?



2023. júl. 2. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Hallgass nagyon sok amerikai szöveget, filmeket, podcastokat, tényleg mindent, még a híreket is csak angolul nézd meg. Aztán gyakorold rendszeresen, utánozd le a szöveget mondatról mondatra. (Biztos, hogy vannak erre gyakorló videók is youtube-on.)

Persze a kiejtés valamilyen szinten adottság is, nem mindenkinek lesz olyan szép, de ezzel próbálkozhatsz.

Mondjuk az amerikai kiejtés pont, hogy iszonyat csúnya, a helyedben inkább egy brit akcentusra gyúrnék, de hát ez már a te döntésed.

2023. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
szerintem meg a brit akcentus csúnya
2023. júl. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Egyik se csúnya, csak mindkettő más. Tegyük már túl magunkat ezen az óvodás hozzáálláson.
2023. júl. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

3

igazad van

2023. júl. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nézz amcsi sorozatokat.
2023. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Miért ne lehetne egy akcentust szebbnek érezni, mint másikat? Hogy van ilyen, erre ezer példa van a magyar irodalomban is. Persze, aki nem olvasott még semmit a hüvelygomba elleni kenőcs használati utasításán kívül...
2023. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem 10 evrn aluli vagy, akkor nem tudod elsajatitani az amerikai kiejtest, legfeljebb megprobalhatod utanozni.

Sokszor jobban hangzik az ember sajat termeszetes akcentusa, mint az amerikai majmolas probalgatasa.

2023. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Bármilyen akcentus 'megtanulható'. Nézz sorozatokat, hallgass zenét vagy akármit, mert egy idő után az agyad átáll rá hiszen azzal vagy körülvéve.
2023. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Bizonyos életkor után már nem tanulható meg úgy, hogy ne vehessék észre, hogy nem az anyanyelve, még akkor sem, ha nagyon jó füle van hozzá.
2023. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Tökéletes nyilván nem lesz, de érdemes dolgozni rajta.

Hónapokig gyakoroltam a 'flap t' kiejtését, mire végre tűrhetően. Rengeteg amerikai tanárt követek Liza & Kevintől kezdve Rachelig.


Mondjuk én tizenéves koromtól amerikai zenéket hallgatok, de szinte minden angoltanárom a brit angolt erőltette, ami nekem sosem tetszett. Így akkor tudtam igazán ráfeküdni az amerikaira, mikor lett normális munkám és gépem.

2023. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!