Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szintemelő töri érettségi...

Hegyi adrian kérdése:

Szintemelő töri érettségi vagy inkább spanyol középszintű nyelvvizsga a nulláról kicsit több mint fél év alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Jogi felsőoktatási szakképzések tanulok, még egy évem van a szakon, ez után szeretnék jogász alapképzésre felvételizni, több kreditet beszámítanak, de szükségem lenne egy emelt érettségire, vagy pedig egy nyelvvizsgára. Az angol nehezebben ment középsuliban, nem szerettem egyszerűen, ezért gondolkodom a spanyolon, szerintetek inkább a nyelvvizsgát próbáljam meg, vagy egy emelt törit? Melyik lenne könnyebb, vagy hasznosabb, a felvételi szempontjából. Előre is köszi a válaszokat! ^-^

2023. júl. 6. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem neked kell érezned, hogy melyik menne számodra jobban.

Ha csak a plusz pontok miatt fontos, akkor az emelt törin egyértelműen könnyebb 45%-ot elérni, mint 1 év alatt 0-ról B2-es nyelvvizsgát szerezni. Egyébként több pontot is ér, mint egy középfokú nyelvvizsga és egy emelt úgyis kötelező a szakra, így legalább azt a követelményt is kipipálhatod.

Szerintem amúgy ha már az angollal is meggyűlt a bajod, akkor ne nyelvvizsgával próbálkozz. A spanyol se egyszerűbb nyelv és nem is használod annyit a mindennapokban mint az angolt, így több időbe telne megtanulni.

2023. júl. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Töri. Egyértelműen. Fél év alatt nulláról még anyanyelvi környezetben élve se biztos, hogy meglenne a B2, így gyakorlatilag esélytelen.

Spanyol kéttannyelvűbe jártam, nekünk anno a nulladik, előkészítő év úgy nézett ki, hogy heti kb. 20 spanyol óránk volt (köztük jópár anyanyelvi lektorral), plusz, amit hozzá tanultál otthon. Ez kb. Heti 35-40 óra spanyol tanulást jelentett összesen.

Ezzel a mennyiséggel volt cél az, hogy ennek az előkészítő évnek a végére mindenki B2 szinten legyen, és így se ment mindenkinek. Nem mondom, hogy lehetetlen, de sok pénzt azért nem tennék rá, hogy összejön.

Amúgy azt hadd kérdezzem meg, miért csak fél év? Keresztfélévben nem indul sehol jogász képzés, ha most elkezded bármelyiket tanulni, van még szűk egy éved bármelyikre. Ettől mondjuk számottevően több esélyed nem lesz, csak kérdezem.

2023. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ezeken a foszkos képzéseken a zárás eredményét is beszámítják ha jól tudom, persze annál az intézménynél ahol tanultál. Például amikor a haverom jelentkezett alapképzésre, nem a jegyei(érettségi) alapján voltak a pontjai, hanem a foszknak a végleges eredményéből!

2023. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát érdemes lehet jó jegyet kapni belőle.
2023. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

#3 jól írja

ez pl. a PTE, nem tudom melyik egyetem érdekel, nem mindenhol veszik figyelembe!


"A képzéseken kizárólag jogi felsőoktatási szakképzés keretében szerzett oklevelet fogadnak el.


Az oklevélért adható pontot az oklevél minősítése alapján kell megállapítani az alábbiak szerint:


a) elégséges minősítésű oklevél esetén:280 pontot


b) közepes minősítésű oklevél esetén: 320 pontot


c) jó minősítésű oklevél esetén: 360 pontot


d) jeles vagy kitűnő minősítésű oklevél esetén: 400 pontot kapnak a jelentkezők a felsőoktatási szakképzésben szerzett végzettségük alapján."


Jövőre nem tudom hogyan változik ez, annak érdemes utánanézned...

Ebben az esetben viszont nem nézik az érettségidet, csak nyelvvizsgáért kapnál plusz pontot.

Ha érettségivel szeretnél jelentkezni, akkor viszont számolj azzal, hogy 2024-től megváltozik a pontszámítás.

2023. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

hármas vagyok

Nem értem az ötöst miért pontozták le, amit írt az reális és valóban foszk végső jegye szakirányba ilyen pontokat ad.

A kérdező kérdésére válaszolva: én érettségiztem emelt töriből, nem nagy dolog szerintem pár hónap alatt simán fel lehet készülni rá. Amennyiben van rá lehetőséged érdemes elmenni egy tanárhoz, de csak az esszék miatt, nem kell sokszor elég 2-3 alkalommal.

A nyelveket pedig ne az angol alapján itéld meg, attól mert az nem ment más még mehet simán. Ha te hiszel benne, hogy a spanyolt megtudod tanulni ennyi idő alatt, akkor csináld és mutasd meg mindenkinek, hogy igenis lehetséges!

2023. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én se tudom miért pontoztak le (téged is :D), de mindegy. Egyébként igen, sokan nem szeretik pl. az angolt, egy másik nyelvet pedig el tudnak sajátítani rövidebb idő alatt, mert szeretik. Én a némettel szenvedtem 10 évig suliban, három év alatt összehoztam egy francia nyelvvizsgát. :)
2023. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!