Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki az ELTE-n végez idegen...

Aki az ELTE-n végez idegen nyelven (pl japanológia, skandinavisztika, néder szak, stb), azoknak mennyire egyszerű kiköltözni abba az országba, amelyiknek a nyelvét megtanulták?

Figyelt kérdés
Japanológia után mennyire egyszerű Japánba költözni? Vagy skandinavisztika után pl Norvégiába? Más szakoknál hogy megy ez?

2023. júl. 6. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
semmennyire
2023. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Kiköltözni és ott megértetni magukat még oké. De ez még nem lesz szakma. Ez olyan mintha valaki megtanulna magyarul diplomásan és ide jönne és ezzel akarna elhelyezkedni. Mit csinálna? Kiröhögnénk, hisz az hogy tud magyarul még nem jelenti, hogy bármi mást is tud.
2023. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Semmi, ha nincs mellette másik szakmád. Még az is többet ér, ha itt kitanulsz valamit és nyelvtudás nélkül mész ki.
2023. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Viszont ha elvégzel mellette vagy helyette egy gazdasági szakot, vagy valamilyen piacképes szakmát, akkor könnyebb helyzeted van egy fokkal. De csak egy fokkal, mert közgazdászból mindenhol rengeteg van, a helyiek is nehezen találnak munkát.


Végezz orvosit, azonnal költözhetsz bárhova. :)

2023. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért az se mindegy hogy EU-n belül vagy kívül akarsz menni dolgozni.

EU-n belül szabadon mozoghatsz és dolgozhatsz, egy barátnőm pl. franciát tanulta egyetemen (nem tudom mi ennek a szaknak a pontos megnevezése) és utána költözött ki Párizsba és ott végzett el egy gazdasági szakot franciául. De neki konkrétan ez is volt a terve hogy itt kvázi ingyen megtanul egyetem alatt franciául és utána ott szerez szakmát és telepedik le. Mivel nem kellett vízum úgy ment ki hogy egyetem mellett pincérnőként dolgozott, ehhez meg kellett tudnia franciául és angolul de elég jól is fizették. Szóval neki viszonylag könnyen ment így kiköltözni hogy beszélte a nyelvet és EUn belül maradt.


EU-n kívül viszont szigorúbb szabályok vannak, munkavállalói vízumhoz habár jó ha tudod az adott ország nyelvét konkrétan nincs szakmád amiben dolgoznál, így meg nem biztos hogy megkapod a vízumot. Ha meg tanulói vízummal mész ki akkor meg a munkalehetőségeid vannak korlátozva amíg tanulsz, szóval kell egy kezdő tőke amivel kihúzod akkor is ha heti max 20 órát dolgozhatsz mondjuk. Országonként másak a szabályok, de általánosságban jobban jársz ha van szakmád is a nyelv mellé.


Skandináv országokban amúgy nagyon jól beszélik az angolt még vmennyire az idősebb korosztály is, úgyhogy ha pl Norvégia a cél inkább szakmával menj aztán ott tanuld meg a nyelvet.

2023. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Terveztem egyetem mellett csinálni egy szakmát

Igazából a skandinavisztika érdekel, főként a norvég nyelv, nagyon ki szeretnék oda költözni majd egyetem után (Igazából Izland lenne a végcél, de izlandi nyelvet úgy tudom nem tanítanak itthon. Bár a Feröer-szigeteket is szívesen megnézném)

2023. júl. 6. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez full felesleges skandinavisztika szakra járni. Végezz el egy (ott is) piacképes diplomát, pl. informatikus, matematikus, orvos, esetleg alkalmazott közgazdász, menj ki oda Erasmussal egy évre, ott tanulhatod közben a nyelvet is, és utána meg ki tudsz menni dolgozni.
2023. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel elvégzed a skandinavisztika szakot. Ez után kb azon a szinten leszel mint egy 12 éves norvég születésű gyerek a nyelvismeret tekintetében. Hogyan tovább? Milyen pozíciót tudsz betölteni ezzel? Melyik cégnek kellenél?


(Halkan megsúgom: semelyiknek)

2023. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 azert ez kicsit valotlan allitas, en svedes voltam raadasul csak minorkent tanultam (de egyutt voltam a foszakosokkal), az elso 2 felevben eljutsz a 12 eves szintjere, de utana lenyegesen tobbet kell beletenni, persze fugg attol is hogy az ember mennyi plusz munkat szan ra.



En sved minorral mentem egy multihoz dolgozni meg diakkent ahol raadasul egesz nap svedekkel kellett beszeljek (igen rohadt contact center), de nem is 12 eves szinten voltam

2023. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én néderlandisztikára jártam és elég jól tanítanak hollandul, de közelébe sem ér annak, amit az anyaországban elsajátíthatnál. És ugye semmit nem ad a kezedbe nyelvtudáson kívül. Tényleg ilyen klasszikusabb, konkrét dolgot kéne tanulnod, mint orvos, cukrász, programozó, tanár, pszichológus, de most csak írta párat.
2023. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!