Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan (és ha igen...

Létezik olyan (és ha igen mennyire jellemző), hogy valaki külföldön se tudja "magába szívni" az idegennyelvtudást?

Figyelt kérdés

30 vagyok, angolból gyenge B1 szinten állok (12 éves korom óta szenvedek a nyelvvel). Németet bő fél éve kezdtem el tanulni, de már abbahagytam, mert a legalapabb nyelvtani dolgok se mentek a fejembe, szavakat elfelejtettem és ez idő alatt egy normális mondatot nem tudtam összerakni. Szóval inkább folytatom az angolt ami jóval könnyebb, de ki tudja ismét mennyi eredménnyel.


Magamból kiindulva eszembe jutott a kérdés, hogy létezhet-e olyan, hogy valaki annyira gyenge képességű hogy külföldre utazva (akár 0 akár minimális nyelvtudással) képtelen felszívni a tudást, ahogy sokat mondják mint nagy előny a kinti életben nyelvtanulás szempontjából.


Mi kell ahhoz, hogy vkinek ez ne sikerüljön? Tudok olyan ex sztárfocistáról (Sergio Agüero) aki közel 1 évtized angol nyelvi közegben se tudott megtanulni angolul és egy interjún besül.

[link]


Nekem eleve vannak enyhe szorongásos problémáim így a tömeget/társaságokat is kerülöm, magyarul se nagyon szeretek beszélgetni, hanem inkább olvasni.



2023. júl. 10. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha most egy focistával igazolod - elsősorban magadnak - hogy létezhetetlen megtanulni egy (vagy több) nyelvet, akkor mit vársz tőlünk, hogy mit mondjunk?

Ha az anyanyelvedet meg tudtad tanulni, akkor más nyelvet is meg tudsz. Az más kérdés, hogy ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nem megy, és ez mantraként fut a fejedben, akkor soha nem is fogsz tudni megtanulni, hiába kezdünk el mesélni neked a poliglottokról.

2023. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor részben más kérdést teszek fel: egy milliárdos futballista szűk 1 évtized alatt hogy nem tudott megtanulni angolul?

És mennyire jellemző ez?

2023. júl. 10. 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tőle kell megkérdezni, mi ezt nem tudhatjuk. :)
2023. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy létezik, nagyon sok analfabéta kelet-európai betanított gyárimunkás annak ellenére sem tud az adott ország nyelvén megszólalni ahol dolgozik és él több éve.
2023. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam 2 évig Angliában. Sok olyan emberrel találkoztam, aki ott lakott egész életében, és alig-alig tudott angolul. Pl. elég volt bemenni egy indiai étterembe. Az étlapot is alig tudta a felszolgáló.

Azért, mert egy elszigetelt kis közösségben élnek. Nem járnak sehova, nem érintkeznek a helyiekkel, csak a szűk családjukkal beszélgetnek az anyanyelvükön.

A közhiedelemmel ellentétben a nyelv nem ragad anyanyelvi környezetben sem. Nyilván könnyebb, de meg kell érte dolgozni.

Itthon is van pár ismerősöm, akik itt élnek és nem beszélnek magyarul. Konkrétan van egy portugál kolléganőm, aki 10 éve itt lakik, magyar férje van, és tényleg csak pár szót beszél magyarul. Mert az nehéz. Mindig mindenki angolul beszél miatta. Otthon a férjével angolul/portugálul beszélgetnek. Ha bármi ügyet kell neki intézni, mindig megy vele valaki, aki fordít. Én megőrülnék, de neki ez így megfelel.

2023. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hogy focista srác miért nem tud megtanulni angolul, azt nem tudom, viszont hogy te miért, az elég egyértelmű, lusta vagy és hisztis, és munka helyett inkább picsogsz, és várod hogy a szádba repüljön a sült galamb. ez a "anyanyelvi környezetben rám ragad" sztori meg nagyjából középfok felett működik, addig nincs elég tudásod hogy megértsd a helyieket és így bármi pluszt hozzádadhassanak. mondjuk ha félévente bedurcizva elszaladsz, hogy már megint nem sikerült és inkább feladod, akkor az életben nem jutsz el középfokig sem.
2023. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#4,


Sok gorogot, olaszt ismerek itt, akik 40 ev utan sem hajlando megtanulni az angol nyelvet.

2023. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7: Mármint Angliában?
2023. júl. 10. 19:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor van esélyed angol nyelvi környezetben tovább fejlődni nyelvileg, ha már kiutazáskor egy erős középfokon vagy a társalgásban (különben nem tudsz hatékonyan kommunikálni és a normál beszédsebességen hallott szöveget megérteni) ÉS olyan közegben vagy a nap nagy részében, ahol mindenki angolul kommunikál veled, és te is erre kényszerülsz. Ha e két feltétel közül bármelyik nem teljesül, nem fogsz az angol nyelvi közegben fejlődni. Attól, hogy egész nap annyit használod az angolt, hogy a hentestől egy font húst kérsz, meg a buszvezetőtől egy jegyet, soha nem fogsz rendesen angolul megtanulni. Ezért van az, hogy a kétkezi gyári munkások, akik a magyar családtagokkal vagy barátokkal mentek ki és velük laknak, nem tanulnak meg jól angolul 10 év után sem. Míg aki például fodrász, és a kuncsaftjaival reggeltől estig angolul cseveg, és egy brit családnál bérel egyedül egy szobát, pár év után folyékonyan beszél.
2023. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8,

Australia, Canada etc. Angliaban is van sok , hogy minek tanuljon meg.

2023. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!