Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy középszintű nyelvvizsgán...

Egy középszintű nyelvvizsgán mennyire nézik a nyelvtant?

Figyelt kérdés

Kicsit furán teszem fel a kérdést, de a lényeg a következő:

5 éve dolgozok egy multinál, angolt napi szinten használunk, szinte mondhatni folyékonyan beszélem. Szeretnék munkát váltani, mert kaptam egy lehetőséget, ami nagyon tetszik, jól fizet. Egy követelmény van, egy papír középszintű nyelvvizsgáról. Gondoltam sima ügy, mivel tudok angolul. Aha csak a baj ott kezdődik, hogy konrétan a nyelvtant nem használjuk pontosan a munkahelyen, szeirntem néha rosszul is, meg amerikai angolt használunk. Kb átnézve ezek a past continuous meg a present perfect continuous és társait nem is szoktuk használni és félek, hogy belekeveredem. Ha lenne időm betanulgatni, azt mondom oké, de az állás nem marad örökre nyitott.

Úgyhogy a kérdés lényegében, hogy mennyire nézik ezeket középszintűben? Fontos lenne tudni, vagy látják, hogy amúgy folyékonyan beszélem, csak ezekben van hiányosság, de így is megkapnám azt a papírt?


2023. júl. 12. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé.
2023. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd ki egy nyelvvizsga mintafeladatsort, és meglátod mennyire megy. A legtöbb fajta vizsgán nincs külön száraz nyelvtani teszt, de attól még fontos a nyelvhelyesség, más feladatokban előkerül az írásbelin, és a szóbelin is szempont azért. A típusfeladatokat lehet gyakorolni. A témakörökre is készülj, mert egész biztos hogy olyan szókincsre is szükséged lesz, amit nem használsz a munkában napi szinten (viszont nem tudom milyen területen dolgozol, de ha van releváns szaknyelvi vizsga, lehet érdemes lenne azt letenned inkább).
2023. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!