Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbeli nyelvvizsgán utolsó...

Szóbeli nyelvvizsgán utolsó leszek. Ez nagyon rossz? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A vizsgáztatók inkább lehúzzák az értékelést, mert már elegük van, vagy inkább "menjünk már" gondolattal keveset vagy egyáltalán nem kérdeznek? Az utolsókat inkább rosszabbra vagy inkább jobbra értékelik? Azt tudom tapasztalatból, hogy az elsőkre nagyobb figyelem és több idő jut, de ez nem feltétlenül előny.

2023. júl. 13. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Az utolsóknak könnyebben adnak több pontot.
Az utolsók eredményeit lehúzzák.
A vizsgáztatók a sorrendtől függetlenül objektíven döntenek.
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Akkorra már mennének ők is haza. Nem valószínű hogy érdekük hogy megbukj. Jó utolsónak lenni.
2023. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, látszott rajtuk, hogy unják az egészet és mennének haza. Még kevesebb ideig is beszéltettek, gyorsan lezárták, 2 pontot vontak csak le, nálam szerintem felhúzták, csak hogy haladjunk.
2023. júl. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és a szavazást!
2023. júl. 14. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Megvan az előnye. Ha beszélgetősebb vagy, akkor oda tudsz menni azokhoz akik kijöttek, nagyjából összerakod a fejedben, hogy hogyan nézett ki a vizsga, nagyjából tudod, hogy milyen tételek mentek ki, nagyjából mire kell rákoncentrálnod gondolatban.


Ráadásul, ha kifogsz egy nyugodtabb brancsot, akik nem a gatyájukat készülnek telepakolni a stressztől hanem szívesen beszélgetnek, akkor teljesen ellazulsz, mire rád kerül a sor.

2023. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a vizsga elején lenni rosszabb. Vége felé már unják a vizsgáztatók, mennének haza, félig ott jár az eszük hogy mit fognak vacsorázni stb.
2023. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam zsűrizni versenyeken. Nem egy vizsga, de hasonló.

Nálam az eleje és a vége amire nagyon tudok figyelni. Az elején még éber vagyok, még éppen kezdünk, a közepére kissé monotonná válik, a végén látom, hogy már csak páran maradtak ami motivál.

A közepén is figyelek, de az tény, hogy másképp, mint azokra, akik a lista elején vagy végén vannak.

Ettől függetlenül, az eredményt ez sosem befolyásolta.

2023. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!