Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért volt rossz híre régen a...

Miért volt rossz híre régen a Rigó utcai (Állami nyelvvizsgának)? Van, akinek van személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Állítólag azért mert elsőre szeretnek buktatni. Nem tudom, én az olasz középfokút elsőre megszereztem, a vizsgáztatók is tök rendesek voltak.
2009. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Azért ,mert mikor még az volt az egyetlen akkreditált nyelvvizsga az országban monopol helyzetben volt. Vagyis azt csinált amit akart. Elég nehéz volt és ráadásul szemetek is voltak. Azóta kedvesebbek hiszen nekik is kell már reklám és hasonló, valamint a feladatok is jóval könnyebbek ,mivel a kutya se menne oda azért,hogy megbukjon.
2009. aug. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nem volt gondom, mikor ott voltam.

De nem egy könnyű nyelvvizsga, mivel nagyon pontos nyelvtant, nagy szókincset követelnek, stb. Ez sok embernek nehezen megy, keményen kell rá tanulni. Nem adják ingyen.

Ehhez képest egy ECL vagy TELC stb. nyelvvizsga szinte ajándék. A rossz híre valószínűleg onnan ered, hogy keményen követelnek, ha ezt valaki nem tudja teljesíteni, ismételhet.

2009. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

OFF:


utolsónak szeretném mondani, hogy fölösleges összehasonlítani a Rigó utcai és pl a TELC nyelvvizsgát, mivel teljesen mások - az előbbi kétnyelvű, míg az utóbbi egynyelvű. Persze, hogy nehezebb a rigó utcai, ha valakinek baja van a fordítással. viszont az origónál a teszt rész nem olyan nehéz annak, aki tisztában van a nyelvtannal és jó sok origós tesztet megoldott.

Szóval fölösleges "lekönnyűzni" a TELC-et és a többi egynyelvűt.


Amúgy az origón tényleg szerettek buktatni, valószínű ezért hallottál róla negatív kritikát.

2009. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az Origos könnyebb, sablon dolgok vannak egyrészt , másrészt a teszten kívül mindenhez lehet szótárt használni. A telcen meg néha olyan szövegértési feladat van ,hogy ember legyen a talpán aki középfokú nyelvtudással jól csinálja meg. Nem kamuzok és nem a Telcet védem, csak mindkét vizsgahelynél dolgoztam.
2009. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
nem volt rossz híre csak tudod amikro megjelentek a gagyibbszínvonalú nyelvvizsgahelyek, akkro mindenkielkezdte támadni miylenszemetek, holott a legerősebbek ők .... hiába mond bárki mást, az azért van általában mert meg se közelíti mondjuk azt a szintet amit középfokhoz elvárnának és mondjuk TIT-enmeg akapásból átmegy, na mondjuk a TIT speciel annyit is ér, van olyan havertom, akinek megvan a középfokúja, de egyetlen szót nem tud .... vicces egy banda, na az ilyenek tudod félnek nagyon a rigó utcától, mert ezzel ellentétben ott kellene tudni ahhoz h átmenjen ...
2009. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!