Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van, hogy az írott...

Miért van, hogy az írott német szöveget sokkal könnyebben megértem, mint a hallottat?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Látod és a saját tempódban haladsz🤷‍♀️
2023. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert keveset gyakoroltad a hallás utáni értést. Aki iskolában tanulja a nyelvet az általában így van vele. Aki meg pl kiköltözik Németországba és ott tanulja meg a hétköznapokban, lehet hogy egy újságcikket nem tudna elolvasni de simán elbeszélget a szomszéddal.

Egyébként én az az eset vagyok aki olvasás és hallás után is megértem de nem tudok egy mondatot elmondani 😂

2023. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is így vagyok. Ha olvasok több mindent megértek. Hallás utánit nem igazán. Magamtol tudok mondatot alkotni de az korántsem biztos hogy helyes nyelvtanilag. Tanultam suliban 12 évig de nem igazán érdekelt. Pedig jó lenne legalább 1 nyelvből középfokon levizsgázni.
2023. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!