Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, ha félek, hogy...

Mit tegyek, ha félek, hogy soha nem fogom megérteni az angol beszédet?

Figyelt kérdés

Most fogtam neki újból az angoltanulásnak, és élvezem az egészet, azonban egy dolog nagyon aggaszt, hogy nem értem meg az angol beszédet. Egyszerűen ha hallgatok egy angol nyelvű zenet, vagy egy angol ember beszédét, és nincs hozzá felirat, veszett fejsze nyele, hogy értem nagyjából, milyen szavakat mond.

Erre milyen praktikák vannak, hogy az angol beszédet megértsem?



2023. júl. 20. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nézz angol sorozatokat angolul, angol felirattal.
2023. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A zenével kapcsolatosan nem kell elkeseredned, egyszer tanúja voltam, hogy egy angol úriember és két magyar angoltanár hárman nem tudták eldönteni, hogy mit is énekel az énekes.


Egyébként attól is függ, kb milyen szinten vagy szókincsben, gondolkodásban. Éles eszed van-e, vagy a legegyszerűbb magyar mondatokon is elgondolkodsz, hogy mit is akar a hogyishívják? Ésígytovább.

2023. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Most fogtam neki újból az angoltanulásnak ... nem értem meg az angol beszédet."

Ne hagyd abba a tanulást, mint korábban, hanem most már egész életedben tanuljad, akkor majd egyre jobban fog menni. Most nyilván még annyira se érted, mint korábban, hiszen abbahagytad a tanulását, így visszafejlődtél. Ne adj erre esélyt újra: tanuld folyamatosan, és használd a nyelvet minél több mindenre.

2023. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!