Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol ECL,TELC,Társa...

Felsőfokú angol ECL,TELC,Társalkodó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Melyiket mondanátok összességében a legkönnyebbnek? Egynyelvű vizsgára szeretnék menni, ahol a legkevesebb a hangsúly a bonyolult nyelvtani szerkezetek visszakérdezésén


Köszönöm a választ!



2023. júl. 26. 03:03
 1/5 anonim ***** válasza:

DExam!


[link]

2023. júl. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Én ECL-en voltam, és én úgy éreztem, hogy könnyű volt. A szövegértés is szerintem nagyon könnyen érthető volt, a töltése közben sokszor volt az az érzésem, hogy biztos rossz szintű vizsgalapot adtak nekem (de amúgy nem). :D Ha nem is tudtad minden szó jelentését, nagyon könnyen ki lehetett következtetni a kontextusból.


Az esszéírás is rendben volt, az egyik feladat eléggé hétköznapi témáról szólt, a másik egy kissé nehezebb volt, de igazából volt idő gondolkodni rajta, szóval szerintem ha az ember nem is egy szakértő az adott témában, simán összelehet hozni.


A szóbelivel az a tapasztalatom, hogy a témák nem pontosan ugyanazok, mint ahogy az a weboldalukon fel vannak tüntetve. Mármint, már nem is tudom pontosan milyen témát kaptunk, de a lényeg, hogy azokon a kis cetliken amikből ott kihúzod a témát, ott nem 100%-ban szóról szóra ugyanúgy vannak a témakörök felírva, mint az oldalukon. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy váratlan volt a téma, semmi ilyesmi, sőt, szerintem könnyű témák is voltak, viszont ezt jó ha tudja az ember, hogy nem feltétlen 100%-ban ugyanúgy vannak felosztva a témakörök, mint ahogy ők írják az oldalukon. Szóval ez nem egy probléma vagy negatívum szerintem, csak azért jó ha tudja az ember.


Igazából az ECL-nél az egyetlen tényleges nehézség a hallott szöveg értése volt... a beszélő túl gyors volt, sokszor nehezen érthető. Persze nem feltétlen baj a gyorsaság, nyilván nyelvvizsgáról van szó, az ember ne is várja, hogy csigatempóban beszéljen, de amikor olyan a feladat, hogy neked a szöveg hallgatása közben kéne 7-8 kérdésekre válaszolnod több szóval, esetleg mondattal, akkor azért na... szóval én annál a pontnál éreztem, hogy elbuktam a nyelvvizsgát. Túl gyors volt, nehezen ment az is hogy meg is értsem a beszélőt, le is írjam a választ, de figyeljek közben arra, hogy mit mond következőnek.



Én az ECL-t így éltem meg. Amúgy átmentem. Egyértelműen a hallás utáni szövegértés volt a nehéz része neki, legalábbis számomra, de amúgy a vizsgán másokat hallottam erről beszélni, nem csak nekem volt pont azzal a résszel problémám. Viszont bonyolult nyelvtani szerkezetek tényleg nem annyira voltak. Igazából összességében szerintem rendben volt. Most nem tudom ezzel a válasszal mennyire mész, de most na, nem voltam mind a három nyelvvizsgán C1-es szinten, nem tudok mindháromról véleményt alkotni. :D

2023. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ECL a legkönnyebb.

És valóban a hallásértés a legnehezebb vizsgarész, mert hiába tudsz jól angolul/németül, és értenél bármilyen BBC reportot tökéletrsen, azért nem fogsz hallani néhány lényeges szót a vizsgán - amire rákérdeznek a kérdések során -, mert közben zúg a vonat vagy érthetetlenül beszélnek a magnófelvételen. Mert itt ugxe olyan felvételt raknak be, ahol motyog a nyanyóka és a való életben soha se talalkoznál ilyen érthetetlen motyogással (vagy félbe szakítod, hogy artikuláljon), de a vizsgán ezzel szivatnak.

2023. júl. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En TELC-en voltam meg regebben. Szerintem az eleg konnyu, vagy nekem legalabb is pozitiv volt a tapasztalatom. Gimiben olyan konyvbol tanultunk, ami a B2 szintet sem utotte meg. De beiratkoztam egy nyari felkeszito tanfolyamra, ami kifejezetten a C1 nyelvvizsgara keszitett fel. Azert en is odaraktam magam, mert nagyon tanultam, de siman meglett. Nyelvtan szempontjabol sem veszes, tettem utana osztalyozovizsgat 2 evbol, na azon meg pislogtam mert olyan nyelvtani dolgokat kerdeztek, amit meg sem tanultam a nyelvvizsgara.
2023. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MJozsi44 ***** válasza:
Tudtommal ezek közül egy sem nehéz, vagyis nem egy IELTS/CAE szint, hogy a BME, DEXAM vagy az Origo sem olyan mint anno a Groznij😬 Rigo utca...
2023. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!