Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme spanyolul vagy...

Van értelme spanyolul vagy olaszul tanulni?

Figyelt kérdés

Angol mellett ez a kettő nyelv tanulására van lehetőség.

Vagy otthon tudnék egyedül németezni

Van bármi értelme az említett két nyelvnek ?



2023. márc. 9. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Minden nyelv tanulásának van értelme, az más kérdés, hogy mi az indikációja a konkrét nyelv tanulásának.
2023. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az angol a fő, anélkül nincs élet, munka. Hogy mellette milyen egyéb nyelvet beszélsz, az szerintem már a te érdeklődéseden múlik csak. Ha nem vonz kifejezetten egyik nyelv sem, akkor a spanyolnak több értelme van, mint az olasznak, szerintem. A spanyol Európán belül az angol-német-francia mellett a top4 leghasznosabb nyelvnek van nyilvántartva. Ez az egyedüli németezés szerintem felejtős, az önálló nyelvtanulók nehezen tudnak haladni többnyire ötről a hatra, sok minden rosszul rögzülhet, és mivel csak belső szorgalom kérdése, és nincs mögötte kényszerítő erő, mint mondjuk egy iskolai dolgozatnál, sokszor meg is feneklenek ezek a dolgok.
2023. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme, és itt Európaban mindegy, hogy melyiket tanulod, ugyanúgy tudod hasznosítani mindkettőt. A spanyol azért van benne a top x nyelvben, mert az amerikaiaknál az az evidens második nyelv. De mivel nem ott élsz, ezért tök mindegy.

Az olasz valószínűleg egy fokkal könnyebb, ha ez számít.

2023. márc. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Igen
2023. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs világi szinten terved a spanyollal, akkor inkább ne. Azért nincs értelme spanyolul tanulni, mert az egykori spanyol ajkú énekesek mostanra megtehetik, hogy az anyanyelvükön énekeljenek dalt és ezt érteni szeretnéd.


Az olasznak egy fokkal több értelme van az angol mellett, kiváltképp ha oda akarsz menni. Az olaszok nem, vagy nagyon rosszul értenek angolul ide nem értve azokat a vendéglátó helyeket, ahol kötelező az angol. Itthon is keresnek olyan munkaerőt, aki jól beszél olaszul, viszont az más kérdés hogy alamizsnáért akarnak dolgoztatni.


Ha nincs célod egyikkel sem és mégis kötelező választani egyet, akkor azt válaszd, amelyiken kevesebb diák van, vagy a tanár érti a dolgát.

2023. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Jaj na. Nyilván nem csak vendéglátásban lehet elhelyezkedni, kicsit lássunk már túl ezeken a kereteken. Egész életemben nyelvekből éltem, pont nem spanyolos-olaszos vagyok, de számos kollégám van és volt, akik ezeken a nyelveken beszélnek. A nagyvállalatok nagyon keresik az ilyeneket, megélni biztos meg tudsz belőle, ha van egy alap intelligenciád és angolul is tudsz mellette legalább valamennyire. A latinoknak amúgy elnézik azt is ha nem tudnak, de szerencsésebb ha tudsz.
2023. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!