Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben megtanulni az angol szinonímákat?

Figyelt kérdés

Esküszöm elveszek ezekben, mai napig nem beszélem a nyelvet B1-nél magasabb szinten pedig már 30 vagyok és az egyik nagy gát nekem mindig az volt, hogy elvesztem a szavak szinonímájának rengetegében.


Gondolok itt ezekre:


discussion (suliban ezt tanultam) / argument /dispute / controversy /


vagy


behavior / attitude / conduct


Fordítás közben csomó szinonimát kapok és azt se tudom eszik-e vagy isszák.


Most ugye tanácsolni fogjátok az oxford dictionary-t, szövegkörnyezetben tanulj blabla, de ez marha lassú és elképesztően ineffektív dolog.


Nincs valami jól bevált gyors, hatékony módszer, hogy úgy tanuljam meg a szavakat, hogy utána egyből rögzüljön mikor melyiket kell használni?



2023. júl. 31. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyors varázsmódszer.

De, szövegkörnyezetben tanulj, blabla.


Mit szeretnél, hogy mit mondjunk? Sokat olvass. Mindenfélét, ami érdekel. Nem csak könyveket. Újságcikkeket, blogokat, mindent, ami érdekel. Minél több féle szókincsnek legyél minél többet kitéve.

2023. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Angolul kell tartalmat fogyasztani. Az is sok idő, viszont ha olyat csinálsz, amit élvezel, akkor szívesen teszel bele időt.

Én láttam angolul a Dr. House-t és a szóvicceket is értem.

2023. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez a kor embere, azt hiszi, az ölébe hullik minden, csak az a pár tizedmásodpercnyi szabadesést kell kivárnia. Félelmetes ez a primitívség.


Egyébként, ha nem forgatod a nyelvet, akkor elveszik a tudás, ilyen szavakat meg olvasással lehet forgatni, de azt már eleve látom, hogy neked az olvasás létidegen, mivel az olvasás az a primitívség ellen hat.

2023. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szenvedek az angollal így 30 évesen, napi 11 óra munka mellett nem tudtam gyakorolni se használni sehol, mostmár gyerek mellett vagyok meglőve. Szeretném leporolni mert imádtam suliban de úgy érzem a fejembe bármennyi tudást töltök folyik ki belőle ha nem használom napi szinten de erre nincs lehetőségem.

Azért ilyenkor sokkal nehezebb mint suliban tengernyi szabadidővel.

2023. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egy jó tanulási módszer, ha új "tétel" befogadása után "tanítasz egy sort". Az angol nekem lepattanóból jön a hobbijaimhoz, amikhez nemrég még csak angolul találtam érdekes új okosságokat, és még ma is úgy tudok eléggé sokrétű ismeretekhez jutni, mert nyilván sokkal többen sokkal többféléről sokkal többféleképpen képesek elmondani sokszor egyáltalán nem ugyanazt, kicsit kitérve a többiek nézőpontjaira is. :) Ha azt nézzük jön egy vitakultúra is a másik oldalon "pattanva"...

Szóval, amikor kedvtelésből megnézek egy videót, akkor utána úgy agyalok rajta, mintha én tanítanám a gyanútlanoknak, legalábbis ha nem tudom azonnal kipróbálni. A házi sörfőzés tipik ilyen a többhetes átfutással, tehát ha 4,5% körüli session IPA és 7-8% körüli dupla esetén vagyok kíváncsi arra, hogy palackban szénsavasodás után hűtőben tárolva hány hét kell elérnie a zenitjét, akkor mondjuk nem állok neki feltalálni a csőben a lyukat, hanem nyilván foglalkoztak már ezzel emberek, és akadt, aki megvideózta, rákeresgélek (ha más nem, szótárazva, szakmás talajokon mozogva van ilyen), aztán egy videó, egy kis fantáziálás, vagy ha egyedül vagyok, akkor akár mehet telón felvételre is, így lehetsz igazán tudatos arra, hogy melyik fogalmakkal akad meg kicsit a mondat, rákényszerülhetsz, hogy körülírd, gyakorolhatod a szabadkozást, és kicsit kijárja az útját a kiejtés is úgy, hogy módodban áll visszanézni monitoron, fejhallgatóval úgy, hogy papíron jegyzeteled, mire érdemes figyelmet fordítani a továbbiakban. Ezzel az összes többi görcsölés elengedve, majd lesznek újak, sose volt még ezzel gond. :)

Meg hát ha nem akkora cink neked, mint nekem, akkor hozzászoktathatod a családot, hogy angolul standupolsz tkp magadnak valami olyan témakörökben, amikről fogalmuk se volt, hogy egyáltalán léteznek. Idővel eljutsz arra, hogy viszonylag kellemes társaság leszel angolul is, onnan meg már mehetsz úgy is tovább, hogy kint pakolod fokozatba magad. Ha a "kint" neked UK-t jelent, javaslom, hogy koncentrálj kicsit a brit csatik bekövetgetésére a választott hobbijaiddal, így idővel mindig lesz min köszörülni a gentleman szlenget.

2023. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem beszélem a nyelvet B1-nél magasabb szinten"

Ezek, hogy

discussion (suliban ezt tanultam) / argument /dispute / controversy /

behavior / attitude / conduct

nem B1-es szintű problémák. B1 szinten amelyik eszedbe jut, azt mondjad, meg fogják érteni.


"Fordítás közben csomó szinonimát kapok és azt se tudom eszik-e vagy isszák."

1. Ne fordíts annyit!

2. Ha mégis fordítasz, ne szótárat használj (ami egy csomó jelentést ad), hanem a tankönyv adott fejezetéhez tartozó angol-magyar szószedetet.

3. Ha mégis szótárat használsz magyarról angolra való fordításhoz, mindig azt a szót válaszd a sok közül, amelyiket már a legjobban ismered, mert amilyen szintű szövegekkel neked dolgod van egyelőre (mármint ha nem te magad akarod feltalálni a nyelvtanítást, hanem tankönyv mentén haladsz...), azokban pont a leggyakrabban elődorduló szavakra van szükség.


"Most ugye tanácsolni fogjátok az oxford dictionary-t, szövegkörnyezetben tanulj blabla, de ez marha lassú és elképesztően ineffektív dolog."

A nyelvtanulás nem lóverseny...


"Nincs valami jól bevált gyors, hatékony módszer, hogy úgy tanuljam meg a szavakat, hogy utána egyből rögzüljön mikor melyiket kell használni?"

Nyelvkönyvet használj, mert abban pont úgy vannak összeszedve a szavak, hogy a leggyakrabban használatosaktól halad a szókincsfejlesztés a ritkábbak felé, és így mire a ritkábbakhoz érsz, már egy csomószor találkozol a gyakrabban használt szavakkal, így lesz egy csomó szövegkörnyezet, amibe már tudod, hogy azok kellenek.


"

2023. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!