Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb nyelv a...

Melyik a legkönnyebb nyelv a 4 közül?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a nyelvtanulás mindenkinek egyedi nehézségű.

Tudom, hogy annyit kapsz amennyit belefektetsz.

Minden nyelvben más a nehéz.


Az érdekelne, hogy ti hogy tennétek növekvő sorrendbe az alábbi 4 nyelvet. Legkönnyebbtől a legnehezebbig.


-Német

- Orosz

-Francia

-Spanyol



2023. jún. 7. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol
2023. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a spanyol.
2023. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
spanyol, német, francia, orosz
2023. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Spanyol, német, francia, orosz.


Ha a német névelőket "elfelejtjük", ekkor változik a sorrend szerintem: német, spanyol, francia, orosz

2023. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érzésem szerint a spanyol lehet a legkönnyebb.

A franciát nem tudnám megsaccolni, de a németnél nem lehet nehezebb,így szerintem az lesz a második.

A németrôl meg az oroszról többet tudok nyilatkozni. Mind a kettôben van három nyelvtani nem, de a németben kb az egészet a névelôk hordozzák. Van még a többes szám, mint negyedik ragozási tábla, de a hím éssemleges, meg a nõnem és többeszám majdnem megegyezik. A melléknevek is kapnak úgynevezett gyenge ragozást, de a névelõ megvan, akkor nem sok hibalehetõség marad, általában -e vagy -en végzõdés közül kell választani. Négy nyelvtani eset van összesen.

Az oroszban viszont a három német többes számaiban is külön meg kell tanulni, van olyan iz hogy "negyedik ragozás", a mellékneveknek egy külön saját ragozási táblája van minden nemben és a többesszámokban, és hat nyelvtani eset van. Az kívánod, hogy bárcsak inkább lennének névelõi, mint a németnek. :D


Szerintem tehát ez a sorrend a legkönnyebbtõl a legnehezebbig:

spanyol, francia, német orosz

2023. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Német,Spanyol,Francia,Orosz - Ugyanis én sokáig tanultam németet,így a nyelvtant elég jól ismerem.A spanyolnál még vannak nyelvtani részek,melyeket még meg kell tanulnom.(kötőmód,si-vel használatos feltételes mód stb.) -ezért nálam a spanyol a második helyen áll.A francia nyelvnél inkább a kiejtésre kell ügyelni,így én ezt nehezebbnek tartom a spanyolnál.Az orosz nyelvtan viszont összetettebb,de számomra a szláv nyelvek igazi kihívásnak számítanak.Elsősorban azért,mert a nyelvtani sokszínűségükből adódóan (ezalatt azt értem,hogy többféle főnévragozás van,ragozni kell a számneveket és változatos a többesszám képzése is) mennyire értem meg a nyelvtant,s mennyire vagyok képes oroszul mondatot alkotni.Így az orosz ezen nyelvek közül a legnehezebb.
2023. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A spanyol a legkönnyebb, a francia a legnehezebb.
2023. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Angolt, németet, spanyolt tanultam, nekem a spanyol kifejezetten nehezebb volt mint a német. DE! A spanyolt 33 évesen kezdtem, a németet meg 20 évesen, így lehet hogy sokkal jobban fogott akkoriban az agyam.
2023. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kezdjünk olyan OBJEKTÍV szempontokat megvizsgálni, amikor a kérdezõnek esetleg hasznosak is. Szerintem.


A spanyolban hány nem és hány nyelvtani eset van? (Pld a némethez képest.) Hány igemódban van teljes személyragozás? Hány igeidõ, és igeszemlélet? A kiejtést/helyesírást nehéz megtanulni? Mi adja a nehézségeit? A szókincs mi olyanra épül, ami számunkra máris ismerõs? Stb.

2023. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9


A nyelvtanulást NEM lehet objektív szempontok alapján megvizsgálni.


Mint már írtam, 3 nyelvet tanultam és mind a 3-at beszélem is, abszolút nem tette könnyebbé a spanyol nyelvtanulást az, hogy a némethez képest 1 nemmel kevesebb van. Der/die/das vagy éppen El/La ez totál irreleváns, például az igeragozás kifejezetten könnyebb a németben mint a spanyol nyelvben, pontosan ezért nem lehet objektívan vizsgálni egy nyelvet. A magyar nyelvben semmilyen nem nincsen, mégis irtózatosan nehéz nyelv egy külföldi számára (és mindegy milyen hogy milyen anyanyelvű a külföldi.


Spanyolországban például nem véletlenül a románok a második leggyakoribb bevándorlók (a marokkóiak után), mert a román nyelv szerkezete, mondatösszetétele, de még a szavai is szinte olyan, mint a spanyol nyelv. Biztosan könnyebben megtanul egy román spanyolul mint németül, de nem azért mert csak el/la van a der/die/das helyett.

2023. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!