Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelveknél nektek a szöveges...

Nyelveknél nektek a szöveges feladatoknál és a hallgatásnál gondot okoz, hogy végig olvassátok/hallgassatok egy szöveget és megjegyezzétek a tartalmát?

Figyelt kérdés

Nem értem. Sokat olvasok könyvet és, ha tényleg olyan, ami megragadta a figyelmemet, össze is tudom foglalni, ugyanúgy a filmet is megnézem és elmondom mit láttam, tehát nem vagyok diszlexiás.


Mégis a szövegértés az idegennyelvnél nekem egy rémálom, úgy ahogy a hallgatásos feladat (videón vagy magnón).


Amikor angolt tanultam akkor is ez volt, most hogy spanyolt tanulok is ez van.


Ott van például az olvasás. Kapunk egy egy oldalas szöveget és a második bekezdésre észreveszem, hogy nem is figyelek. Megnézem a szavakat, és tudom mindegyiknek a jelentését, tehát értem hogy mit jelent amit leírtak, csak mindig elkalandozik a figyelmem. Nagyon erősen kell koncentrálnom és néha ugyanazt a bekezdést újra elolvasnom, hogy ne kalandozzak el.


Hallgatásnál ugyanúgy. Betesz a tanárnő egy 5 perces videót, az elején figyelek aztán egyszerre csak arra eszmélek, hogy már jó ideje csak bambulok, nem figyeltem.


Mással is van így és nem olyan, ami miatt aggódnom kéne?


2023. aug. 3. 09:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, nálam is volt ilyen. Egyszerűen csak fárasztó még neked ennyi ideig hosszabb szövegre, hanganyagra koncentrálni, ami nem a te anyanyelved. Elfárad az agyad. De ha sokat csinálod és közben fejlődik a nyelvtudásod akkor ez egyre jobb lesz. (Kérdés, hogy mennyit szoktad ezeket csinálni, milyen szinten vagy.) Pl. nekem kötelező volt minden nap olvasnom, így viszonylag hamar ment. Másik kérdés, az az, hogy érdekel-e amit nézel, olvasol.
2023. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!