Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az újlatin nyelvek közül az...

Az újlatin nyelvek közül az olasz a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

2023. aug. 4. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Inkább a spanyol
2023. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

4 latin nyelvet tanultam. Olasz és spanyol szerintem egy szinten van valami az egyikben nehéz más a másikon. Ha beírod neten, hogy olasz vagy spanyol a nehezebb akkor az El mexicano oldalán van erről táblázat is.


Francia és portugál nehezebbek. Franciát a kiejtés miatt mondják jóval nehezebbnek (nyelvtanban én nem jutottam el sokáig így arról nem tudok írni), portugálból pedig ha jól tudom van olyan igeidő is ami az olaszban és a spanyolban nincsen. (A portugáliai portugál.)

2023. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igen. Annak a hangkészlete hasonlít a legjobban a magyaréra, sikerélmény a nyelvtanulónak, hogy már az olasztanulás korai szakaszaiban is könnyen megérti a beszédet.
2023. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Kiejtésre az olasz, nyelvtanra a spanyol a legkönnyebb.
2023. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kiejtésre és nyelvtanra is az olasz könnyebb mint a spanyol. (Spanyol felsőfokúm van, olaszból középszinten vagyok). A spanyol nyelvtanban van olyan, ami az olaszban nincs, és az igeragozásban is több a kacifántos dolog. Nagyon sok a tőhangváltós ige, amik nagyrésze ugyan csoportba rendeződik és egy idő után ráérzel, jön magától (tapasztalat), de azért az elején nem könnyű. A spanyolban általában kiteszik a hangsúlyjelet, ami segítség az olaszhoz képest, viszont a spanyolban szerintem minimálisan, de több az olyan hang amit helyesen ejteni magyat anyanyelvűnek valamivel nehezebb, mint amik az olaszban vannak. Mondjuk az olasz is tud nehézséget felmutatni a spanyollal szemben pl: a prepozíciók és azok összevonásai.
2023. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!