Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jól vettem észre, hogy az...

Jól vettem észre, hogy az újlatin nyelvek közül - ha csak a nyelvtant nézzük - a francia az egyik legkönnyebb?

Figyelt kérdés
Behatóbban foglalkoztam már az olasszal, franciával, portugállal, felületesen, de ismerem a spanyolt és a románt. Ezek alapján én úgy látom, hogy a franciát főleg a kiejtése miatt gondolják nagyon nehéznek. Esetleg még a szórend kérdését tartom bonyolultabbnak a többi újlatin nyelvhez képest (pl. tagadás és névmás helye, főleg ha még segédige is van a mondatban). Ezenkívül viszont a nyelvtanát könnyebbnek látom, mint mondjuk az olaszét. Kevesebb a névelő, kevesebb ideidőt használnak a beszélt nyelvben, könnyebb a felszólító mód, az olaszban körülményesebb a magázás, az olaszban szinte az összes prepozíciót össze kell vonni a határozott névelővel. Persze nem azt mondom, hogy ezek az olaszban bődületesen nehéz dolgok, de a közgondolkodásban még is az él, hogy a francia nagyon nehéz, míg az olasz inkább könnyű.

2022. nov. 6. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A franciában meg nem lehet elhagyni a személyes névmásokat, a többiben meg igen.
2022. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez is a franciát teszi könnyebbé, mert a névmásokból egyértelműen kiderül egyből, hogy kire is utalunk. A kezdő nyelvtanulónak szerintem nehezebb megtanulni az igei személyragokat. Persze azok léteznek a franciában is, de sokkal könnyebbek, mint mondjuk az olaszban, spanyolban.
2022. nov. 6. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Én tanultam franciàt sosem értettem miért gondolják nehéznek. A kiejtése is szabályos, megtanulod a szabályait, és következetesen ugyanúgy kell kiejteni. Szerintem a francia nyelvet jó tanulni, logikus nyelv. De a többi újlatint nem ismerem.
2022. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem van pár dolog amiben nem jól látod. Nem tudok franciául viszont az olaszban mitől körülményes a magázás?


Kezdjük ott hogy az olaszban nincs többesszámú magázás ugyanis minden esetben a T/2 használják. Egy személy esetében mindegy hogy az nő vagy férfi az E/3 megy. A Mussolini idejében elinditott erőszakos nyelvújítast ne keverjük most ebbe bele.


Az olaszban a viszonyszó és a határozott névelő mindig összeolvad a franciával és a spanyollal ellentétben. Nem hiszem hogy ez olyan nagy gond. Az hogy a melléknév mindig a főnév után áll és felveszi annak nemét és számát szintén követhető.


Az olaszban is lehet tudni hogy mire utalsz vissza vagyis milyen nemre. Ez lehet nehezebb mert tudni kell fejben hogy a főnév hímnemű vagy nőnemű volt. Prepozícióra pedig általában van vonzat (A = CI vagy DI,DA = NE)


Nem hiszem hogy a francia kevesebb igeidőt használ mivel amik előfordulnak az olaszban azok a franciában is meg vannak.


Az olasz végtelenül logikus nyelv, logikusan épül fel és a kiejtés szabályai is könnyen tanulhatóak.

2022. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez attól függ, hogy ki melyikkel kezdte / ki melyikkel foglalkozott többet, plusz attól is, hogy szubjektíve kinek mi számít nehezebbnek. Ha jól elmélyül valaki valamelyik újlatin nyelvben (vagy akár másikban), akkor egy idő után logikus lesz, beleérez, nem lesz nehéz, de ehhez el kell érni egy bizonyos szintet. Én például a franciával kezdtem, ebből kifolyólag az olaszt, spanyolt, portugált éreztem valamivel talán egy kicsit nehezebbnek (nyilván csak akkor, amikor valamilyen francia szisztémától való eltérés van bennük, de ezt meg csak megszokni kell). De ha valaki mondjuk az olasszal kezdte, annak a francia már lehet, hogy még nehezebben fog menni, mint egy franciásnak az olasz: kiejtés, helyesírás teljesen más, még több mindenre kell figyelni a mondatszerkesztésben (személyes névmások, szórend, többféle kérdezési lehetőség, anyagnévelő használata....). Aki pedig spanyollal kezdett mondjuk, neki még a passé composé/passato prossimo is nehezebb lehet, mivel a spanyolban csak az "haber" segédigét használják ilyenkor, nincs meg az "avoir/avere - être/essere" különbség. És még csomó mindent lehetne sorolni igazából..
2022. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Olyan jó hogy sikerült lepontozni az egyébként megalapozott válaszomat mert megcáfolta a leírtakat. Attól hogy nem tudod elfogadni még tények.
2022. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért lettem lepontozva, mindenki csak a véleményét írja le. :)

#5 voltam

2022. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!