Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valóban a spanyol a legkönnyeb...

Valóban a spanyol a legkönnyebb a nagyobb újlatin nyelvek közül?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 21:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Én olaszul, franciául és portugálul tanulok, ezek közül talán az olaszt mondanám a legkönnyebbnek a kiejtése miatt. A francia nyelvtant nem gondolnám nehezebbnek nála, de a kiejtés miatt összességében komplikáltabbnak mondanám. A portugált tartom a legkeményebb diónak, mind a nyelvtan, mind a kiejtés szempontjából (ráadásul milyen hatalmas különbségek vannak az európai és a brazil között!).

Azt olvastam, hogy a portugál és a spanyol eszméletlenül hasonlítanak egymásra (pl. 89%-os szókincsbéli egyezés), de a spanyol sokkal egyszerűbb nála. Mik erről a tapasztalatok?

2016. febr. 4. 21:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En ezek kozul csak spanyolul beszelek,errol tudom leirni a tapasztalataimat.

Nehany osszetettebb nyelvtani anyagtol eltekintve valoban nem egy nehezen elsajatithato nyelv. Szerintem nagyon logikus,ha az elejen raall az agyad,a huzosabb reszeket is meg fogod tudni tanulni. Ezen kivul angolul es nemetul tudok,de egyertelmuen a spanyolt szeretem legjobban.

2016. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én elég jól beszélek soanyolul ebből kifolyolag a portugalt teljesen jol megertem ha irva van,ha beszelikcakkor azert kell hegyeznem a fulemet de nem veszes... mivel nem tanultam portugalul sose ezert igazabol nem tudom hogy a?nyelvtana meg stb... mennyire kulonbozik a soanyoltol... szerintem kb ugyanolyan lehet foleg ha mar tudsz portugalul akkor a spanyol kisujjbol fog menni
2016. febr. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!