Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol Nyelvkönyv - Csordás...

Angol Nyelvkönyv - Csordás Norbert vélemény? Minden benne van ami a középfokú érettségire kell?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem megvan benne, nyelvtanilag mindenképp. Amúgy szerintem nyeltanból ennyit elég is tudni, mint amennyiről szó van. (Én egynyelvű felsőfokúra készülök)Dohár-féle könyv nekem annyira nem tetszik. Alapfogalmakat is megmagyaráz és eleve azt, hogy hogyan és miért gondolkodj angolul. Azt írja, hogy 3 hónap alatt megtanulható, nekem 3 hét elég volt és néha ismétlésként belenézek, de így már nem fárasztó, mert a könyv tartalmát ismerem. Végre valaki le meri írni, hogy a tanulóknak fagalma sincs arról amiről a tanár beszél órán. Nyelvtant pont ezért tartottam feleslegesnek. Most sem tartom fontosnak, de csak onnantól, ha már angolul gondolkodsz(ilyen mesterséges nyelvi környezetben kell ez). Sok tanár nem is várná el a tükörfordítást, ha valóban beszélnének angolul. Én voltam kint sokáig külföldön és láttam magyar angoltanárt makogni eleget, nem tudják követni, hiába vannak elszállva, hidd el!
2011. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!