Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék németül beszélni...

Hogyan tudnék németül beszélni és megérteni, ha más hozzám szól?

Figyelt kérdés
Hiába tudom a nyelvtant, írásban remekül megy a dolog, de ha hozzám szólnak, megrémülök, a tévében is csak pár szót értek a filmből. Naponta fordítok szövegeket, foglalkozom a nyelvvel, de még így is siralmas a dolog. Még ha minden egyes szó ismert, akkor sem értem a mondatot élőszóban :( Pár hónapom van, hogy gyorsan "megtanuljak" németül, tanárra nincs pénzem.

2013. okt. 2. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
ha ennyire nem megy, csak akkor tudod ha kint élsz és rá vagy kényszerítve hogy megértsd. így még az is megtanulja a nyelvet idővel aki egy szót se tudott belőle
2013. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Írásban hiába gyakorolsz az élőbeszédre. Nézz filmeket, természetes dolog, hogy nem értesz belőle semmit, mivel nem írott szöveg. Próbáld meg úgy, hogy német hang és német felirattal nézed, magadba fordítsd közbe, de figyelj, hogy mit hogyan ejtenek. Aztán később vedd le a feliratot és csak a hang maradjon.
2013. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Német felirat? Nahát ez jó ötlet, keresek olyan DVD-t, amihez van ilyen. Bár tapasztaltam már a feliratoknál, hogy nem pont szó szerint ugyanazt fordítják, de nagy segítség akkor is.
2013. okt. 2. 09:16
 4/14 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen idoszakom,en sorozatokat neztem nemet szinkronnal es felirattal,az sokat segit..ezen kivul megkertem egy ismerosomet h beszelgessen vlem par het mulva ugy ment mint a karika csapas! Egybk altalaban azert nem erted a filmet mert nem lassan ertetoen beszelnek,vegyel olyan dvd-t ami kifejezetten most tanuloknak van.kitalalva ott figyelnek erre!
2013. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez a kint élés egyelőre nem megy, bár tervezem, hogy kint vállalok munkát később.

Sajnos akárhány tanárhoz jártam korábban, egyik sem beszélgetett velem úgy, hogy készséggé váljon a beszélgetés, mindig csak teszteket, feladatokat oldottunk meg. Érettségin (jó régen) kellett először megszólalni, hát a monológ az megy, de az kevés az élethez.

2013. okt. 2. 09:18
 6/14 A kérdező kommentje:

Van kezdőkészletem, azt értem. Ha szépen beszélnek, azt is, HA ismerem a szót. (Ezen még van mit fejleszteni, ha nem mindennapi a szituáció.)

De a normál élőszót nem. Nagyon hasznos volt a feliratos szöveg, köszönöm, még ma megnézek egy ilyen DVD-t!

2013. okt. 2. 09:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A beszédértést tanártól nem is nagyon tudod megtanulni...
2013. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
gyere felveszlek skypre, irj egy privit! :) Utána nem tanulunk, hanem csak németül karattyolunk! :)
2013. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is a német filmeket/sorozatokat ajánlanám felirattal, az nagyon sokat segít. Én is így tanulom, nálunk itt a városban van egy Goethe mozi, ahol csak német filmeket játszanak német felirattal, ingyenes, a lényege az, hogy megegyezik a felirat a német hanggal, így tudod követni és figyelni a kiejtést. Ha játszanak ott ilyen filmeket, a neten is biztos találsz. Legutóbb a Kokowääh (kislány a küszöbön) című filmet láttam így. Vagy nézz német tévéműsorokat, nem tudom mi érdekel, de én sokat nézek. Ott bár nincs felirat, de idővel belejössz, na meg sok műsorban (nem filmekben) fontos ugye az érthető beszéd, kiejtés, ami a te/mi szempontunkból nagyon jó. Ma este biztos nézem a Manchester - Bayern meccset online németül, na mondjuk az ponthogy nem érthető, de sebaj, azért abból is tanulok sokat. [link] Ez egy nagyon jó kis online live német tévés oldal.

Ezenkívül amikből a legtöbbet tanultam, azok a német zenék. Kisebb koromban, kb. 9-10 évesen megszerettem a német zenéket, és azóta is rengeteget hallgatok. A neten úgyis megvan a dalszöveg. Ugyanúgy, mint a filmekből, ebből is sok rád ragad. A szókincsed ezzel jól tudod bővíteni, rengeteg új szót/kifejezést tanulhatsz úgy, hogy közben csak élvezed a zenét. Illetve az is jó lenne, ha tudnál valakivel beszélgetni németül, élőben egy barátoddal, aki jó németből, esetleg ha van német ismerősöd, vagy akár skype-on valakivel. Skype-on én is szívesen beszélnék, mert nekem is igencsak gyakorolnom kellene az élőbeszédet. Ha érdekel, írj :)

2013. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha esetleg szívesen hallgatnál német zenéket, pont most válaszoltam egy kérdésre, leírtam jópár német számot: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__4887493-jo-n..
2013. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!