Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan álljak neki, ha szeretn...

Hogyan álljak neki, ha szeretnék C1 angol nyelvvizsgát (részletezve alább)?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy C1-es angol nyelvvizsgát. B2-es nyelvvizsgát szereztem, de 2009-ben. Nem tegnap volt...


Hogyan is érdemes nekiállni? Olyan régen tanultam, hogy már azt sem tudom hol érdemes jó gyakorlófeladatok meg könyvek után nézni.


Egyébként mindenképp Euroexamon csinálnám, ahol a B2-t is, mert ott már kiismertem a rendszert.


Még 2006-ban Telcen 2-3% híján lett meg a közép, így automatikusan alapfokot adtak.


De most nagy kihagyás volt nálam nyelvtanulás terén.



2023. aug. 28. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj meg egy szintfelmérőt, aztán szerezz be egy olyan szintű könyvet, munkafüzetet hanganyaggal és megoldókulccsal, amilyen szinten van, hogy legyen valami vonalvezetőd, csinálj magadnak valami órarendet (nagyon konkrét időpontokkal, hogy mikor fogsz márpedig haladni a könyvben), azon kívül pedig csinálj minél több mindent angolul, pl. a gyk-t is hanyagold, inkább angolul fórumozgass.
2023. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es, milyen jó szintfelmérők vannak?
2023. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért, milyen rosszak vannak?


Ez pl. valószínűleg jó:

[link]

2023. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as megcsináltam, amit linkeltél. B2-t írt, amin vagyok is. 18/25-ös találattal, de én biztos vagyok benne, hogy abból 4 et már láttam szókapcsolatban másutt, angol szövegben. Szóval szerintem inkább 22/25 kéne legyen.
2023. aug. 30. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:

"de én biztos vagyok benne, hogy abból 4 et már láttam szókapcsolatban másutt, angol szövegben"

Ne röhögtess már... Ha csak B2 sziten vagy, akkor is rég tudnod kéne, hogy az, hogy valamit valahol látsz, még messze nem jelenti azt, hogy az úgy helyes is... Nézz körül csak itt, a gyk-n, hogy magyar anyanyelvű emberek hogyan írnak...

Szótárban, méghozzá megbízhatóban keresgélj bizonyítékot rá, hogy helyes, pl. a Cambridge UP vagy Oxford UP kiadványában vagy online szótárában.

2023. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"sziten" - szinten... látod, én is... :)
2023. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!