Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás...

Gaál Ottó kreatív nyelvtanulás módszere tényleg hatékony?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 09:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek igaz ami ebben a videóban elhangzik? https://www.youtube.com/watch?v=Fb9vLT1ChHQ
2023. szept. 11. 09:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A módszert eredetileg az angol nyelvre készítette, majd lefordították több nyelvre. Pl. németből, már az első néhány leckében a melléknévragozást tanítja, hiszen ha szószerkezeteket akarsz tanulni, akkor ahhoz kell. Hát, nem tudom, hogy ez mennyire hatékony, vond le a következtetést, hogy mennyire motiválja ez a diákot. A németben a melléknévragozás elég bonyolult, haladó kurzuson szokták venni.

Egyébként meg elég száraz csak ezzel a módszerrel tanulni a nyelvet. A nyelvtanulás azért szép, mert rengeteg módszer van. Olvasol, levelezel valakivel, videókat nézel stb.

Az biztos, hogy ahogy a magyar iskolákban tanítják, az nem elég. De ez is egyoldalú. A nyelvtanuláshoz többféle kompentenciát kell fejleszteni. Írás, olvasás, beszéd, beszédértés. Az iskolákban általában az írás-olvasás megy, mert túl sokan vannak a gyerekek, hogy másképp menjen a dolog.

Szóval én így önállóan nem tanulnék, de kétségtelen, hogy érdemes beemelni az ötleteit a nyelvtanulásba. Nem szavakat kell megtanulni, meg utána külön a nyelvtant, és várni a csodát, hogy majd egyszer csak meg tudok végre szólalni azon az idegen nyelven. Szószerkezeteket, kész mondatokat kell tanulni, akkor lesznek komplett modellek a fejedben.

2023. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik újságnak azt nyilatkozta, hogy 1990-ben német nyelvből adta ki a tananyagot és a többi tananyag például az angol utána következett. [link]
2023. szept. 11. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így olvastam, de ha így van, akkor elég béna. Nem a mellléknévragozással kezdjük a német nyelvet megtanulni.
2023. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Nem hiszem, hogy a melléknévragozással kezdi. Miért lenne béna? Gondolom, az elején annyit tanít, hogy a der-die-das mellett a melléknév kap egy -e végződést, ebben mi a bonyolult? Ha tényleg a melléknévragozással kezdi, és a 4 esetre meg akarja tanítani az elején a melléknév ragozását, ahogy írod, akkor az tényleg béne.
2023. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De pont az összes fajtát meséli. Elég tré így a 2.-3. leckében.
2023. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én megvettem a spanyolt, de kb ki se nyitottam eddig. Szerintem meg lehet tanulni a módszerrel középfokon, csak baromi unalmas, 10 emberből 9 nem tudja rávenni magát.

Érdemesebb filmet nézni vagy olvasni szerintem.

2023. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyire, őszintén, hallotta már valaki tényleg idegen nyelven beszélni, vagy olyan tanítványát, aki csak ebből a módszerből készült fel? 1-1 mondatot ismételget max minden videójában, és magyarul mesélgeti, hogy mindenki el van ájulva attól, milyen jól beszél.


Ha értelmes módszert akar valaki, akkor Stephen Krashen módszere elég hatékony, már ha jól alkalmazzák.

2023. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!