Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magán nyelvtanárral milyen...

Magán nyelvtanárral milyen tanulási helyszín a legszimpatikusabb számodra?

Figyelt kérdés
Tanár jön házhoz? Tanuló megy a tanár házához/lakásához? Online?

2023. szept. 14. 19:17
A kérdező szavazást indított:
tanár jön
tanuló megy
online
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel én vidéken lakom, ő nyilván nem jön ki, én meg nem mászkálok, szóval csakis online.
2023. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenképp szükségem lenne a személyes jelenlétre. Nálunk viszont a házikedvenc elvonná a figyelmet (legalábbis az enyémet biztosan), úgyhogy én mennék. Jártam is már így tanárhoz.
2023. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom kizárólag online tanít, nagyon eredményesen. nem is igénylik a diákjai a személyes órákat.
2023. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Én a személyes órákat preferálom, mind nyelvtanárként, mind nyelvtanulóként.


Alapeset mindkét helyzetre: 2023 ide-oda, egyelőre nincs mindenkinek 4K+ kamerája és stúdiómikrofonja, valamit 8TB/s internete.


Nyelvtanárként:

Jobbszeretem, ha a tanuló minden mozdulatát látom. Ha fizikálisan tudom javítani az írását, tudok közvetlenül írni, törölni számára. Kamerán ez elég macerás, hogy folyton írok, aztán felemelem a lapot a kamera elé és vissza. Ha pedig táblával tanítottam online, akkor egyértelműen érezhető volt, hogy a tanuló tantermi oktatásnak érezte és elvette a magán/privát/személyes jellegét a dolognak, ami tanítási pszichológia szempontjából, teljesen jogosan, nagyon nem jó.


Nyelvtanulóként:

Kínait tanulok. A már említett technikai körülmények miatt, az online nem igazán jó. Ennél a nyelvnél, a legfontosabb dolog a tónusok megfelelő kihallása és kiejtése, illetve a magyarban nem használt mássalhangzók helyes megkülönböztetése. Persze, ha valaki egy zseni, annak talán menne valamilyen szinten online, de tökéletes csak és kizárólag IRL beszélgetéssel lehet.


Mindkettőre/kérdésre válaszolva:

Változó, de igazából a nála/nálam az elég ritka. Inkább mindig közös helyen, tehát kávézóban, vagy valamilyen co-working irodában tartjuk az órákat.

25 éves férfiként, a 26 éves kínai tanárnőmmel nem biztos, hogy lakáson kéne találkozni. Ugyanígy a 18-23 éves érettségire/nyelvvizsgára készülő lány diákjaimmal sem.

2023. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha a tanár lakásába megy a diák, a tanár családtagjai, személyes holmijai, esetleg rendetlenség stb. nem zavaró? Nem mindenkinél van elég hely egy külön helyiségre a tanításhoz, ezt hogy oldják meg? Pl. otthon vannak a gyerekek és a férj/feleség, akkor ott mászkálnak, miközben tanít a tanár?

#4 Budapesten tanítasz? Olvastam co-working irodákról, de ez inkább a fővárosban terjedt el? Van valami díja, és ha igen, beépíted az óradíjadba? Ami a kávézókat illeti, milyen tapasztalataitok vannak, be lehet csak úgy ülni egy órára egy kávéval végig, vagy elvárják, hogy végig fogyasszatok is?

2023. szept. 17. 09:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Amióta kipróbáltam online, azóta csak az.
2023. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi #5/Kérdező, rengeteg kérdésre válaszoltam és ez eltűnt a listában, most olvasgattam csak vissza. De azért, hogy válaszoljak, mégha már nem is aktuális:


Zavaró tényezők:

Nem szokott lenni. Ha az ember magántanárként dolgozik, és magához hívja a tanulót, akkor azért azt úgy beszélik össze, hogy ezek a tényezők ne legyenek jelen. Még télen sem nagy kunszt elküldeni a párját akár gyerekekkel hetente 1-2 órára játszóházba, cukrászdába, vásárolgatni, akármi.


Én a párommal élek egy garzonban, de azért a nappali el van választva a konyha/étkezőtől. Ott az étkező részben tudok fogadni diákot, illetve a tanárom is jöhet oda.


Ha diákhoz megyek, akkor ott is attól függ. Ha még 18 alatti, akkor persze, hogy a szüleivel lakik, de nincs gond, általában a szülők akarják a magántanárt, így egyértelmű, hogy megpróbálnak csendben lenni ha ott vagyok. Ha pedig már felnőtt, akkor ugyanúgy az előző bekezdés érvényes.


Co-working:

Én abban az Urban Lobby-t és a HubHub-ot preferálom, esetleg KAPTÁR.

Igen, a co-working irodák fizetősek. Változó a díjszabás, de az Urban Lobby például nem drága, 1 óra kemény 6€, ezt nem építem be az árba. Ebben van (igaz gyenge minőségű, de mindegy) kávé fogyasztási lehetőség is. Egy normálisabb kávézóban egy kávé kerül ennyibe.

De én a főállásom miatt, ami viszont távmunka, alapból szeretek co-working irodába járni, így havi bérletem van oda.


Kávézók:

A fogyasztás elvárása helyfüggő. Van sok kávézó, főleg a belvárosban, ami kifejezetten az egyetemistákra épít. Ilyen a MonCheri az Astoriánál, vagy a California Coffee Company a Kálvin térnél. Illetve a Starbucks-okból is van pár, de az a mi nem plázás, pl. a Szervita téri, Király utcai.

Legalább 1-1 valamit mindenféleképpen fogyasztani kell fejenként.

Az alap az (legalábbis ha egész napot töltesz ott), hogy legalább másfél-két óránként rendelj valamit. De egy nyelvóra egyébként sem gyakran szokott 90 percnél hosszabb lenni, így 1-1 kávé vagy süti elegendő ahhoz, hogy ne szóljanak.

De volt olyan alkalom, mikor egy teljes napomat betábláztam tanulókkal, viszont egy hirtelen reggeli áramszünet miatt nem tudtak hozzám jönni, így a MonCheri-be hívtam őket. Ott értelemszerűen tanulónként rendeltem egy kávét, vagy sütit, otthagytam aznap több, mint 30000-et (a tanulókét is én fizettem, ha már én rángattam őket kávézóba a megbeszélt lakás helyett).

febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!