Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire különbözik az online...

Mennyire különbözik az online és helyszíni nyelvtanulás? Hatásfokban van különbség?

Figyelt kérdés
Orosz nyelvizsgát/érettségit szeretnék tenni.
2021. szept. 4. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyetemen volt két félév spanyol nyelvvizsga felkészítő órám, az első félév helyszínen, a második online, szóval ilyen szempontból tudok tapasztalatot írni.


a tanárnak ugyanazok az eszközök online is a rendelkezésére állnak, le tud vezetni ugyanúgy órát. Pl megosztja a képernyőjét és levetít egy ppt-t ami elmagyarázza az adott nyelvtan anyagot, megnyitja a wordot és oda írja le a dolgokat, mintha csak a táblára írna, videókat hanganyagokat ugyanúgy tud mutatni. kiküldhetik a tesztlapokat és ugyanúgy lehet hallgatós feladatokat megoldani. mind a zoomnak mind a microsoft teamsnek (amit általában használnak így online oktatáskor) van olyan funkciója hogy tudjon kisebb csoportokat képezni, hogy a diákok együtt dolgozhassanak. Szóval a helyszínen is használt eszközök ott vannak ugyanúgy.


Ami másabb, és ami miatt számomra sokkal nehezebb volt az online, az a kommunikáció volt. Amikor a tanár felteszt egy kérdést a csoportnak, de nem egy bizonyos embernek, akkor a helyszínen látom hogyha éppen valaki válaszolna, mert felteszi a kezét, megváltozik a testtartása, ha úgy van elrendezve a terem, látom az arcán is. És akkor nem sólalok meg mert nem akarnék a másik mondandójába beleszólni.

Viszont online ez így nincs meg. Sokszor az emberek nem kapcsolják be a kamerájukat ,szóval nem látszik az arcuk sem, mire eljutok odaáig a gondolataimban hogy oké, akkor felszólalok én, ha már senki nem, és mire bekapcsolom a mikrofonomat, addigra a másik is elkezd beszélni. Valahogy olyan kínos az egész, és sokszor az ember inkább meg sem szólal. Szóval akinek alapból nehézséget jelent az idegen nyelvű kommunikáció/az órákon való felszólalás, annak szerintem online még nehezebb.

és ott van az is hogy sokkal nehezebb odafigyelni és motviáltnak maradni online. (igen, tudom magamnak tanulok, igen, felnőtt vagyok oldjam meg) Ha a tanár nem követeli meg hogy be legyenek kapcsolva a kamerák, akkor a legtöbben kikapcsolva tartják, és akkor máris ott motoszkál az ember fejében, hogy hát akkor úgyse látják mit csinál, akkor kicsit összepakol a szobában, telefonozik vagy eszik miközben hallgatja az órát. És ez nagyon nincs jó hatással a legtöbb emberre.

Igen, mindenki felnőtt és meg kell tanulnunk felelősségteljesnek lenni és rávenni magunkat hogy figyeljünk. De a helyszíni oktatásnál erre kevesebb energiát kell fordítani. Ott sokkal kisebb az esély hogy óra közben elkezdjük nyomogatni a telefont.


Szóval röviden: szerintem van hatásban különbség, és online nehezebb nyelvet tanulni. Le lehet küzdeni ezeket az akadályokat, de szerintem egyértelműen nehezebb, és így kevésbé hatékony.

2021. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kor, személy és az elvárt eredmény függvénye.


Számomra az online mód eredményesebb, mert dolgozok, így az utazással nem kell időt tölteni, ráadásul a célnyelvet a lakóhelyemen nem is tanítja senki. (36 F)

2021. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!