Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így hogy akarjak angolt tanulni?

Így hogy akarjak angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gimnazista vagyok, általánosban németet tanultam. ( de azért nem megy túl jól:)Itt,a középsuliban azonban a német mellett az angol is kötelező. Az egész osztály együtt tanul angolt és németet,eltekintve attól,hogy ki mit tanult általánosban. Én most kezdem az angolt,de többen vannak,akik most kezdik a németet.

A némettanár nagyon rendes,a most kezdőkkel az ABCt, bemutatkozást,személyes névmásokat,ill egy-két szót taníttat meg ( aki pedig eddig németet tanult,az egész órán unatkozik xD)

Az angoltanár már más tészta...

Nem érdekli,hogy ki mit tanult általánosban,és ,,haladó" angolt tanulunk. Rögtön letámadott mindenkit a nyelvtani dolgokkal. Ez a kezdőkkel szemben nagyon gonosz szerintem,ugyanis a legtöbben a színeket,számokat nem tudjuk normálisan,emiatt érezhetően lenéz minket. Ez annyira nem fair,tekintve,hogy németen pedig olyan alapokat tanulunk....

*

Teljesen elvette a kedvemet az angol-tanulástól,pedig már egészen izgatott voltam,hogy végre angolt tanulhatok. De már semmi kedvem az egészhez,nem is értem,hogy mi miért van a nyelvtanban,mert összevissza magyaráz...



Hogyan legyek megint motivált? Vagy hagyjam az egészet,és tanuljak meg mindent egyedül az alapoktól, a saját tempómban?



Megköszönöm,ha tudtok nekem tanácsokat adni.💛



2023. szept. 24. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nehezen hiszem el, hogy egy egyedül neked probléma.


Lehetne beszélni az osztályfőnökkel, de nyilván itt egy rendszerszintű problémáról van szó (nem lehet csoportot bontani), hiszen nektek németből már haladó csoport kellene.

2023. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
92%
Szerintem tedd azt, ami írtál. Szépen kezd el az alapokkal a saját tempódban, a tanárral meg próbáljatok kultúráltan beszélni, ha az nem megy, akkor az OFÖ bevonásával. (Az nem járja, hogy kaptok egy rakat egyest, mert már középszintet/haladót kér számon olyan diákokon, akik a színeket-számokat sem tudják még angolul, ahogy írtad).
2023. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Mindeki nyugodjon le, megérkeztem. Khm.

Magold be a leggyakoribb szavakat és ennyikeh.

600 fonév, 100 melléknév, 100 határozószó, 200 ige, és paszírozd oda a névmásokat, mint desszert.

Bármely nyelvet tanulod, kb ezzel az étlappal indítanék.

A tanár pedig azért van, hogy leszarjuk, kivéve, ha kérdezni kell valamit.

Egyébként: going to, will, kétféle múlt kifejezése a rendhagyókkal és had, had been cuccos.

Captain flies away.

2023. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy így akar motiválni titeket. Illetve valószínűleg többen tanultak már angolt, mint németet, így a többségnek rémesen unalmas lenne az óra. Szóval így az ő figyelmüket vesztené el.


Szerintem vedd kezedbe az ügyet. :)

Nekem ezek jutottak eszembe:

a, Valamelyik szünetben odamész a tanárhoz, és elmondod, hogy kezdő angolos vagy. Adjon kezdő feladatokat neked, akár külön házi feladatokat, amivel behozhatod a lemaradást.

b, Keresnék egy magántanárt, vagy egy gyorstalpaló csoportos angol alapkurzust (ilyet is biztos találsz hétvégén), amivel behoznám a lemaradást.

c, Interneten is találsz nagyon sok segédanyagot, videót.

d, Az osztálytársaim, barátaim segítségét kérném, akik leülnek veled tanulni.


Hidd el, gimiben már nincs idő az ABC-re, mert abból sose lesz nyelvvizsga. Nem véletlen, hogy a haladóbb szinttel kezdte a tanár is.


Amikor én például egyetemre bekerültem, ott sem magyaráztak el egy csomó mindent, nekem kellett rájönnöm menet közben. Segíts magadon, Isten is megsegít. :)


üdv: egy (nem nyelvszakos) tanár

2023. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Plusz nekem ezek segítettek a nyelvtanulásban:

(anyuékat próbáld rávenni, hogy vegyék meg a könyveket, mert ezek tényleg fontosak)


Oxford Angol Nyelvtan - Magyarázatok - Gyakorlatok

[link]


[link]


1000 Questions 1000 Answers - Angol középfok - B2 - Hangosított tananyaggal

[link]


[link]


5 perc angol kezdőknek és újrakezdőknek

[link]

2023. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésedre a válasz:


"Hogyan legyek megint motivált?"

Egy legalább középszintű angoltudás ma már mindenhol ALAP elvárás. Legyen szó egyetemről, munkáról: Erasmus ösztöndíj, szakdoga írás, fizuemelés, szakirodalom olvasás, utazás, filmek megnézése, zenék hallgatása, stb. Ez már önmagában elég motiváció szerintem. :)


"Vagy hagyjam az egészet,"

NE ADD FEL.


"és tanuljak meg mindent egyedül az alapoktól, a saját tempómban?"

Is-is! Tanulj egyedül, és közben próbálj figyelni és jegyzetelni is maximálisan az órán is. Nem baj, ha nem értesz mindent!

2023. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! 💛
2023. szept. 27. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:

"tanuljak meg mindent egyedül az alapoktól, a saját tempómban?"

Igen, de az órán is figyelj, és csinálj mindent, amit kell (háziírás, stb.), akkor egyre inkább érteni fogod, hogy mi van. Idő kell hozzá, hogy összeálljon. Legyél magaddal türelmes. És szard le, hogy milyen jegyeket kapsz, mert nagyon nem attól függ, hogy mennyire jól fogsz végül tudni angolul, egy ilyen csoportban meg természetes is, hogy rossz jegyek várhatóak.

2023. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!