Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo-val meg lehet tanulni...

Duolingo-val meg lehet tanulni németül annyira, hogy sikerüljön az alapfokú nyelvvizsga? Hány leckét kell tudni hozzá?

Figyelt kérdés
2023. szept. 27. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A Duolingo gyakorolni jó, de ahhoz gyenge hogy egy nyelvet megtanulj rajta
2023. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gyenge applikáció. Rengeteg ingyen anyagot találsz az interneten, például a magyar fejlesztésű német nyelvkönyveket is hanganyaggal a www.tankonyvkatalogus.hu oldalon.
2023. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem, van egy pár... melyiket ajánlanád?

Persze sejtem hogy elég egyformák.

2023. szept. 28. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ide rakom, mert most találtam.

[link]


Ami a Duo-t illeti, nekem angolban segített (Memrise tanulókártyás oldallal együtt) és most németet is vele kezdtem, inkább, hogy legyen egy kezdő motivációm, eljussak egy szintig, amikor már az agyamba lesz pár minta és most a nyelvtant kell jobban erősítenem.

Tehát Önmagában nem elég, de nem is haszontalan.

Ezt is elkezdtem olvasgatni a legkönnyebben.

[link]

2023. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Leveltetu ***** válasza:
100%

Röviden..NEM!


Még mindig a világ legjobbj a Rosetta Stone programja ha tényleg nyelveket akarsz tanulni. Fizetős de ha jól utána szaglászol, torrenteken letőlthető az egész csomag (majdnem minden nyelv)


Hogy miért jó? Mert egyben tanít irni/olvasni/beszélni.

2023. okt. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem meg igen. A nyelvtant elég jól megtanítja, a beszédképességet nem annyira. A szókincse eléggé szűk. Kb. 1000 szó, De egy alapfokúhoz elégnek kéne lennie. Az összes leckét le kéne tudni és a leckék előtti nyelvtani részt is.
2023. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok most látom azért már a mintát, hogy is csinálja sokszor.

Pl: Van két mondat egymás után és az egyikben a többesszámú a másikban pedig az egyesszámú alak kell, vagy in + tárgyeset és a másikban az in + részes eset.

Jelenlegi szinten számomra az angolban a nyelvtan jelenleg számomra egyszerűbbnek tűnik, mert kevésbé függ az adott szótól, mivel nincsenek nemek, de itt ha ezt nem tudod, akkor a nyelvtan se fog menni igazán jól és akkor még az igékhez nem is jutottam el, ott nem tudom mi lesz.


Most egyébként megkeverték a Duo-t, mert fejezetekre osztották.

2023. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha olyanok (is) válaszolnának, akiknek van tapasztalatuk!
2023. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!