Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban melyik akcentussal...

Az angolban melyik akcentussal ejtik a"the"-t di-nek?(thi)

Figyelt kérdés
Mert általában "dö"-ként hallom de én jobban szeretem di-nek ejteni.

2023. szept. 29. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Egyikben sem. Di-nek akkor ejtik, amikor a the után álló szó magánhangzóval kezdődik. De nem mindenki ejti úgy.
2023. szept. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Di" - magánhangzó követi

"Dö" - mássalhangzó követi

2023. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amikor hangsúlyozzák a névelőt, akkor is "thee"-nek ejtik.
2023. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Az előző válaszolók válaszához annyit tennék még hozzá, hogy semelyik nyelvjárásban nem szabad a magyaros "d"-vel ejteni a "the" szót, éppúgy, mint ahogy soha nem szabad magyaros "sz"-el ejteni a "think" szót sem. A magyar "d"-ben a nyelv csúcsa a szájpadláson van, míg a "the" szó helyes kiejtésekor a két fogsor között, éppúgy, mint a "think" szóban.
2023. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, igen a négyesnek igaza van, meg kell nézni a fonetikai táblázatban, hogy melyik fonémát kell használni.


Utolsó (kiváncsi vagyok, csak érdekel), néztem a think és a the fonetikai átírását és más fonémát használ. Biztos teljesen ugyanaz a kiejtése?

2023. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: A képzésük ugyanolyan, csak az egyik zöngés ('the' [ðə]), a másik zöngétlen ('think' [θɪŋk]). Zöngés hangoknál rezegnek a hangszalagok, zöngétleneknél meg nem. A ð-θ tehát ugyanolyan zöngés-zöngétlen pár, mint pl. a b-p, g-k, d-t, z-sz, v-f, stb.
2023. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: rendben, nagyon szépen köszönöm.
2023. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De nem mindenki ejti úgy."

Csak aki tud angolul...

2023. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
A #4 válaszom teljesen szakszerű, pontos és segítőkész volt, s látom, mégis volt, aki lepontozta. Mindenesetre a nyelvoktatás itthoni állapotának fényében ez nem meglepő. Sajnos Magyarországon még sokszor maguk az angol nyelvtanárok, sőt néha még az angol nyelvtanárokat képző egyetemi tanárok is rossz kiejtéssel beszélnek, vagy legalábbis nem javítják ki az nyelvtanulók alapvető kiejtési hibáit. Ennek pedig egyenes következménye az a szégyenletes helyzet, hogy egy átlagos svéd vagy holland sokkal, de sokkal szebben beszél angolul, mint egy átlagos magyar. Ha valaki kimegy egy berögzült magyaros kiejtéssel angol nyelvterületre, akkor ne csodálkozzon, ha nem értik meg, vagy félreértik, vagy mulatságosnak tartják a beszédét. (Nagyon nem mindegy, hogy "you are thick" vagy "you are sick".) Én több évet éltem nyelvterületen, s mikor kiutaztam, már viszonylag jó kiejtéssel beszéltem, s még így is volt, amikor a született britek nem értettek meg, s ezért megismételtették velem, ami mondtam, pusztán azért, mert elsőre nem pontosan formáltam meg az angol fonémákat. Úgyhogy aki azt gondolja, ez nem fontos, az nagyon téved. Fontos. Különösen akkor, ha az illető jó benyomást akar kelteni, mondjuk egy állásinterjún vagy egy munkahelyi értekezleten.
2023. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ennek pedig egyenes következménye ..., hogy egy átlagos svéd vagy holland sokkal, de sokkal szebben beszél angolul, mint egy átlagos magyar."

Nem, ez nem annak a következménye, hanem annak, hogy a svédek meg hollandok nem szinkronizált filmeket nézve nőnek fel, hanem angolul hallgatják az eredetileg angol nyelvű filmeket. Mivel Magyarországon is egyre több gyerek hall egyre több angol filmet pici kora óta, egyre kevésbé gond az angol kiejtés nekik, egyre többen ugyanolyan szép kiejtéssel beszélnek angolul, mint Svédországban vagy Hollandiában.


"megismételtették velem, ami mondtam, pusztán azért, mert elsőre nem pontosan formáltam meg az angol fonémákat"

Vagy mert a hanglejtésed nem volt megfelelő. Vagy a beszéd ritmusa. Egy csomó minden más is lehetett zavaró.

2023. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!