Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene lefordítani...

Valaki segítene lefordítani az alábbi mondatot angolra?

Figyelt kérdés

"nem tudunk róla, hogy valaha laktak volna ott (abban a házban) ortodoxok" - ezt kell fordítani


Rövid sztori, azt állítja egy ismerősöm, hogy abban a házban laktak, de nekem megbízható forrásaim vannak arról hogy abban a bizonyos időszakban biztosan nem lakott ott egyetlen ortodox sem, ha ez segít valamit.



2023. okt. 3. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
We are not aware of any Orthodox ever having lived in that house.
2023. okt. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudunk róla, hogy valaha laktak volna ott..."

"megbízható forrásaim vannak arról hogy abban a bizonyos időszakban biztosan nem lakott ott...


A kettő nem ugyanazt jelenti. Akkor tulajdonképpen melyiket akarod lefordíttatni?

2023. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk nem tudom mi esik nehezedre 2023-ban felcsapni egy újgenerációs AI által meghajtott fordítót és beírni a szöveget.


Törvényszéki hivatalos tolmácsként alá tudom támasztani, hogy hibátlan a fordítása: "We do not know about him, that they would have lived once there (in that house) orthodox"


Ez az 1. hozzászóló pedig nem tudom mit brekegett össze, semmi köze a helyes angol fordításhoz amit leírt, inkább német. Durrant is a diszlájk

2023. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

#3,

Már megint elfelejtetted a dilibogyódat be venni? 🙄

2023. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* bevenni
2023. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

A hármas annyira törvényszéki fordító, mint a többi kérdésnél tanár, orvos, jogász stb. Az a fordítás egy katyvasz.


Én is azt kérdezném, mint a második.


Azt, hogy biztosan tudom, hogy abban a házban nem laktak ortodoxok így mondanám:


I know for sure that there were no ortodox living in that house.


Lehet van jobb is ennél.

2023. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!