Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire elterjedt a német...

Mennyire elterjedt a német nyelv tanítása manapság az iskolákban?

Figyelt kérdés
Én 1998-ban kezdtem az iskolát, akkor ritkaság volt az angol mint idegen nyelv, a többség mind németet tanult (zala vármegye). Tudom, a legtöbb iskolában alap az angol nyelv manapság, de tanítanak németet is? Mik a tapasztalatok? Ha szülő vagy beiratnád a gyerekedet olyan osztályba ahol németet tanítanak? Ha ez a cél akkor miért?

2023. okt. 7. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egyébként régóta kötelező az idegennyelv-oktatás 4. osztálytól, nem hiszem, hogy '98-ban az angol akár csak második lett volna.

2023. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

"Ha szülő vagy beiratnád a gyerekedet olyan osztályba ahol németet tanítanak? Ha ez a cél akkor miért?"

. Pl. azért, mert ez a legközelebbi, jó minőségű általános iskola. Illetve mert azt gondolom, angolul én is, esetleg magántanár is meg tudja tanítani neki.

2023. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Környékemen elég elterjedt, sok általános iskolában lehet választani hogy angolt vagy németet tanuljon a gyerek mint idegen nyelv.

2002-ben kezdtem az általános sulit ahová én jártam ott akkor is lehetett már választani, habár engem anno angolra irattak. De más iskolákban is volt opció, vhol német nemzetiségű osztály is volt ahol intenzívebben tanulták a nyelvet.

2010-ben mikor gimit kezdtem pedig kötelező volt egy második idegen nyelvet is tanulni, de csak angol vagy német volt opció a legtöbb középsuliban.


Veszprémi vagyok, vannak az ismerősi körben többen is akik osztrákokhoz járnak/jártak dolgozni, szerintem ez miatt is lehet igény errefelé a németre mert innen még akár ingázva is kijárnak dolgozni. Aki maga is átjár vagy tervez is kiköltözni véglegesen nekik hasznosabb ha a gyerekük németül tud elsősorban és utána tanul angolul hozzá. Illetve többször hallottam hogy német után az angol egyszerűbb mint fordítva, úgyhogy talán jobb is ha fiatalon a nehezebb nyelvvel kezdik és utána tanulnak angolul.

2023. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, sokatmondó adatok.

Jah, lehet csak az én iskola volt, de akkor mindenki németet tanult, most ugyanabban az iskolában mindenki angolt tanul. De a link is beszédes, egyre kevesebben tanulnak németül annak ellenére, hogy UK kilépett az EU-ból. Persze tudom Amerika miatt világnyelv az angol.


Azt is furcsállom, hogy a francia említésre se méltó a statisztika szerint a magyar iskolákban. Többen tanulnak spanyolul, olaszul, sőt latinul is mint franciául, miközben a francia a második számú nemzetközi nyelv a világon, németet bőven előzi

2023. okt. 7. 16:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja bocsi most nézem megint a linket ott a francia a harmadik helyen, nem tudom mit néztem be ennyire
2023. okt. 7. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

"1998-ban ... (zala vármegye)"

Akkor még megye volt. :)

2023. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Es most mi a francnak kell a “varmegye”?

Elokelobbnek hangzik?

2023. okt. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert ha lehagyom akkor meg valami nagyokos abba köt bele...
2023. okt. 8. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Egy néhány évtizedes, átmeneti időszakot leszámítva mindig is vármegye volt az elnevezés.
2023. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"mindig is vármegye volt az elnevezés"

. Valóban?

Ezek a törvények már nem ezt használták:

[link] [link]

[link] [link]

[link]


Több forrás szerint a "megye" és "vármegye" kifejezés párhuzamosan volt használva sokáig, csak utóbbi kikopott.

2023. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!