Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő szinten magántanár vagy...

Kezdő szinten magántanár vagy nyelvtanfolyam a jobb választás?

Figyelt kérdés
Oroszt szeretnék elkezdeni tanulni, mivel az eleje úgyis a cirill abc tanulása (amit már online szinte megtanultam) kis csoportos (6-7fő) nyelvtanfolyam vagy egy magántanár a jobb, eredményesebb célszerű ezen a szinten?

2023. okt. 7. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőled függ. Én például mindig hatékonyabban tanultam csoportban,más meg pont fordítva. Ha nincs még tapasztalatod ebben, akkor próbáld ki azt, amelyik szimpibb/olcsóbb, aztán majd meglátod, nálad működik-e.
2023. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanfolyamot választanám.
2023. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Mindkettőben lehetnek buktatók. Én például elvileg a tanfolyamot jobban szerettem, mert lehetett egy kicsit lazulni, miközben azért abból is fejlődött az ember, amit másoknak mondott a tanár. És egy jópofa, rokonszenves állandó társaság, hát az jobb, mint egy est a pub-ban, ha volt ilyen, mindig felpezsdültebben mentem haza, mint ahogy a tanfolyamra csattogtam. Ugyanakkor leszűrtem magamnak a megállapítást, hogy egy csoportban sem elsőnek, sem utolsónak nem jó lenni - ez két kurzusba került, ugye. Aztán jártam eléggé speciális nyelvtanfolyamra - latin - ami borzalmas lelki élmény volt, mert havonta kimaradt a három csoporttagból egy, és jött helyette másik, aki, ha amúgy esze általában volt is, de magához ehhez a tanfolyamhoz teljesen hülye volt, és mire beleszokott, már ki is maradt. :D Az eszem megállt, mennyiféle hülye indokkal hagyták abba. Az egyik azt mondta, neki a diplomához kell a nyelvvizsga, és az egyetem nem indított nyelvtanfolyamot, aztán két hónap után mondta, hogy ja, de mégis, többet nem jön. :D Azokról nem is beszélve, akik buták voltak, mint a sejhaj. A tanárok félévente váltották egymást. Két év után abba is hagytam. :D Miközben folyamatosan szerettem volna latint tanulni. :D

Magántanárral egy rizikó van, valahogy nem feromonos vele a tanulás, nem tetszik a stílusa, stb. Már, ha van benne elég lelkesedés, mert nyilván az sem oké, ha a két óra alatt 50 cigiszünetet tart, vagy magyarul beszélget arról, hogy már megint dugó volt az Üllőin. de egy jó magántanárral k* fárasztó két órát végigdolgozni (lásd feljebb, a csoportban a lazulás).

Szóval akárhogy is választasz, mindkettőhöz kell egy kis szerencse.

2023. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"egy jó magántanárral k* fárasztó két órát végigdolgozni"

Mondjuk ebből elég azt a tanulságot levonni, hogy ha magántanár, akkor ne legyen 45-60 percnél hosszabb egy menet. :)

2023. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Estefelé, mikor fáradok, már nehezen viselem az ostobákat. Minek hörrentesz bele hülyeségeket? Nem volt itt arról szó, hogy két óra kötelező. De egyébként az egy az kevés a haladás tempóját tekintve.
2023. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"az egy az kevés a haladás tempóját tekintve"


"Minek hörrentesz bele hülyeségeket?" Attól függ, hogy hány naponta egy óra.

2023. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nyelvtanfolyam.


Ha már elkezdted a nyelvet, de megakadsz egy szinten, mert valami nem úgy megy vagy speciális felkészítés kell (pl.nem értesz egy bizonyos nyelvtani részt vagy nem fejlődik eléggé a kommunikációd vagy kell külön egyéni felkészítés nyelvvizsgára stb.) akkor később ahhoz jól jöhet a magántanár. De nem biztos hogy lesz rá szükség, lehet hogy a tanfolyam is elég. Szerintem csoportban egyébként jobban lehet haladni.

2023. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is tanfolyamot javasolom
2023. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egyvalakimás válasza:
Szerintem kezdésnek tanfolyam, mert egy kicsit könnyebb úgy, ha látod mások küzdelmét is, a végére úgyis sok személyes, sajátos hibád lesz, amit viszont jobb magántanárral "kigyomlálni"
2023. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!