Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most őszintén, mit lehet...

Most őszintén, mit lehet elérni azzal, ha valaki angolul vagy valamilyen más nyelven tud? Hol lehet ezeket hasznosítani?

Figyelt kérdés
Én anyanyelvi szinten tudok angolul és b@szhatom, mert semmit nem értem el vele.
2023. okt. 28. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyfüggő. Anyukám cégének ügyfelei nagyobbrészt külföldiek, apukám meg multinál dolgozik, napi szinten angolul kommunikál a kollégáival.

Én pedig külföldön szeretnék továbbtanulni, tehát ez nekem is egy must-have.

Egyébként az, h nem feltétlenül van gyakorlati haszna, nem jelenti, h értelmetlen! Én angolul, japánul és franciául tanulok, és mind egy külön világ, gondolkodásmód. Ez az egész nyitottabbá tesz, és képessé a másképp való gondolkodásra, de tény, h valszeg a franciával és a japánnal semmire se fogok menni, max jól néz ki az önéletrajzomban.

Ennek ellenére nem bánom, h energiát fektetek bele, és még szeretnék vmi cirill betűkkel író nyelven is megtanulni (szerencsére a bme-n van orosz kurzus, de persze meglátom, mennyi időm lesz).

2023. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Még írhattok, de előtte bocsássátok meg a a kirohanásomat, de ismerek olyakat, akik feleannyira tudtak angolul mint én és jól megvannak külföldön, többre vitték mint én! Ez zavar.
2023. okt. 28. 18:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval még egyszer, ha csak nem vagyok IT környezetben, hol tudnám ezt a fajta tudást hasznosítani?
2023. okt. 28. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb (irodai) munkakörben elvárás az angol. Kezdj el angolul mindenféle tartalmat fogyasztani, nagyon kiszélesedik a világod. Nem értesz valamit? Kumar Indiából youtubeon elmagyarázza 10 perc alatt.

Nem ismerem a helyzetedet, de alapvetően csak az angol nyelvtudás nem elég semmire. Ha nincs mellette valami képzettség, szakma (amihez értesz is!), vagy nem beszélsz még több nyelvet magas szinten, akkor -már bocsánat- baszhatod

2023. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, "vagy nem beszélsz még több nyelvet magas szinten"

Hogy érted ezt pontosabban? Mit értesz a magas szint alatt? Középfok már az? És hány nyelvet értesz a "még több nyelv" alatt?

2023. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Nyelvektől és szakterülettől is függ. Középfok feletti szint igen, legjobb a felsőfok ugye. Ha most tegyük fel beszélsz oroszul, franciául, németül de mondjuk A2 szinten, azzal a munkáltató nem tud mit kezdeni. Angol és mandarin C1? Na, azzal már lehet ügyeskedni.


A nyelvvizsga megléte, meg a valós tudás megint más kérdés. Másfél éve tettem le a középfokot olaszból, azóta egyáltalán nem használtam a nyelvet, most hirtelen nem tudnék megszólalni. Papírom van, de a tudás már nincs mögötte jelenleg.

2023. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mit vársz alapvetően a nyelvtudástól? Önmagában nem sokat ér (kivéve ha társul hozzá pár nyelv és tolmácsként monduk el tudsz helyezkedni), de egyes szakmákhoz elengedhetetlen, mivel a szakirodalom nyelve az angol.


A nyelvtudás inkább eszköz, mint cél, vagy eredmény.

2023. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo, neked nem az a bajod, hogy folyekony angollal nem viszed semmire, hanem ha Nagyon oszinte vagy, akkor az eleteddel van bajod. Nem olyan mint a tobbie, mar amibe belelatsz. Te sajatmagaddal vagy elegedetlen.
2023. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!