Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv nehezebb: az...

Melyik nyelv nehezebb: az angol vagy a klasszikus latin?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Latin nehezebb.
2023. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Latin.
2023. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ, hogy kinek. Annak, aki valamelyikbe beleszületett, a másik (volt) nehezebb.
2023. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól tudom sok igeidő van és neme is van a főneveknek, szóval kb a német + angol kevésbé szeretős részeit mind tartalmazza és még ki tudja mit:)
2023. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
#4-esként pontosabban valószínű inkább azokból kopott ki.. az, ami a latinban megvan.
2023. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem sok a különbség. Szókincsben gyakorlatilag semmi. Jártam egyszer latinra, hazamentem, mondtam angol tanár páromnak, hogy ma a következő új szavakat ismertük meg, és felsoroltam neki egy tucat echte angol (is) szót. Az olyan latin jelentésmódosításokról nem is szólva, melyek az angolban anélkül megvannak, hogy az ember latinra gondolna: contain detain obtain pertain retain sustain

A ragozás meg, hát az nem tétel. Vernyognak itt szerencsétlen agyalágyultak, hogy nem is kellene 12 igeidőt megtanulni angolból, mert nem használják sűrűn, miközben egy egyetemista félévenként vizsgázik hat darab 300 oldalas könyvből. :D

2023. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A latin.
2023. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A latin a nehezebb
2023. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Latint könnyebb talán megszeretni. Nehéznek nehéz, de inkább csak akkor, ha az ember nem tud vele érzelmileg mit kezdeni. Ha viszont már elfogadja hogy együtt kell élni vele (mert már sikerült megszeretnie), akkor egyszerűen olyan sokat olvas (könnyitett szépirodalmat, vagy eredeti műveket) meg hallgat (vlogokat, előadásokat), hogy elég jól bele lehet jönni.
2023. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A latin nyelv nehezebb.Nemrég olvastam az óangol nyelv nyelvtanát,annak nehézsége a latin nyelvhez hasonló.Szerencsére a modern angol nyelvtan könnyebben tanulható!
2023. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!