Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy átlagos ember napi 1 óra...

Egy átlagos ember napi 1 óra tanulással, mennyi idő alatt tud németül középfokon megtanulni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem 3-4 év, direkt a vizsgára célozva a tanulást, és szükséges mértékű tanári segítséggel számolva. Meg mondjuk ha tud már pl. angolul. Napi 1 óra nem kevés, és ha tényleg naponta ennyi, az elég hatékony. Tömbösítve kevésbé.
2023. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen módszerrel, mennyire vizsgaspecifikusan. Én spanyolból napi 1.5 óra tanulással jutottam el 2 év alatt középfokra, bár akkor még nem éreztem, hogy olyan nagyon tudnék.


Angolból láttam olyat, aki kb fél év alatt levizsgázott, gyakorlatlag 0 ról, de ott is több volt, mint 1 óra, és azért az a tudás nem volt tökéletes.


Általánosságban a nyelvtanulás az egy Maraton, nem egy sprint.

2023. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!