Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy átlagos képességű ember...

Egy átlagos képességű ember szorgalommal el tud jutni addig, hogy felsőfokú nyelvvizsgát tegyen?

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Nem. Ahhoz átlag feletti képességek kellenek.
Igen, el tud jutni.
24 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Elvileg igen
2022. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sok szorgalommal és kitartással el lehet jutni
2022. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Persze. Alapból mindenki átlagos képességű. Tanulni kell tudni, aztán minden megy. első osztály óta tanulok angolt. 8. osztályban hibátlanra írtam az angol középfokú érettségiket, 9. osztály végén felsőfokú angol nyelvvizsgát tettem. Sokat számít, hogy milyen korban kezdi el, milyen elszántsággal.

Szorgalommal mindent meg lehet tanulni én úgy hiszem.

2022. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen átlagos képességű vagyok, sőt kb. kéteszerannyi idő alatt tanulom meg a dolgokat mint mások, méfis van egy középfokú és két felsőfokú nyelvvizsgám. (Három különböző nyelv és használom is őket.)
2022. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tanulok nyelvet, mégis eljutottam német középfokig, és ha majd sikerül angol nyelvtanfolyamra járnom, akkor angolból is fogok tudni középfokút tenni. Úgyhogy azt képzelem, hogy egy teljesen átlagos nyelvi képességű ekkora szorgalommal jóval magasabb szintre tudna jutni, akár felsőfokig is. Hát még többel!
2022. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
mégis mi olyan nehéz a nyelvtanulásban, hogy ahhoz átlag feletti képességek kellenének?
2022. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6


Több ezer szó, nyelvtani szabályok megtanulása. Na meg az anyanyelvi beszélők kiejtése sem tűnik egyszerűnek.


Amúgy köszönöm a válaszokat

2022. okt. 23. 18:30
 8/20 NTBS ***** válasza:
Igen.
2022. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt a több ezer szót nem egyszerre tanulod meg, hanem folyamatosan. Közben pedig jó ha használod azt, amit már tudsz. A kiejtést meg a legelején megtanulod és sokat hallgatva megszokod.
2022. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9


Az is igaz.

2022. okt. 23. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!