Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem értem ezt a mondatszerkeze...

Nem értem ezt a mondatszerkezetet?

Figyelt kérdés

..., looking for food.

..., carrying a large fish.

Ezekben a mondatokban a második mondatrészben miért az van írva ami. Én azt írnám - jelenlegi tudásommal - hogy "He looks for food" vagy inkább "He is looking for food", mert a folyamatos jelen jobb ide az egyszerű jelen helyett. Talán lehagyható a névmás (he) és a létige(is)? Ha így van miért?



Ezen az oldalon:

[link]


I see the second sea eagle flying over the beach. He flies over the sand, then over the water. He flies in circles, looking for food. Suddenly he drops down into the water. He flies up again, carrying a large fish. He will take the fish to the nest. The mother sea eagle must be very hungry.



2023. nov. 1. 11:58
 1/4 A kérdező kommentje:
A jelentését értem, csak hogy miért ilyen mondatszerkezetben van, azt nem értem.
2023. nov. 1. 11:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem mondatok, csak a mondatok részei.

... looking for food. - ... élelmet keresve.

... carrying a large fish. - ... egy nagy halat "cipelve".

2023. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
I am waiting for the bus and meanwhile I am reading a book. = I'm waiting for the bus reading a book.
2023. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, fordítva ülsz a lovon, mert ez a szerkezet nem (csak) a folyamatos jelen szerkezete, hanem ez a jelen idejű melléknévi igenév, amely a folyamatos jelenben is alkalmazva van. Magyar megfelelői: -ó -ő -va -ve -ván -vén
2023. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!