Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki tanul...

Van itt olyan, aki tanul spanyolul?

Figyelt kérdés
Ti milyen módszerrel tanultok? Van magántanárom, de egy héten csak egyszer van órám és két alkalom között nehézkesen megy a tanulás. Főleg a szavak bemagolása.

2023. nov. 2. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én tanultam spanyolul, és mikor nagyon sok szót kellett megtanulnom vizsgára (nyelvszak) szókártyával tanultam. (Akkor a quizlettel, de akkor sok ingyenes opció volt rajta. Most már az ankit használom.)


Azon kívül, hogy magolsz miket szoktál csinálni? Teljesen kezdő vagy?

2023. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kb a nulláról ibdulok, oár szót tudok még csak sajnos. Appot már töltöttem le gyakorlás képpen, de nehezen maradnak meg a szavak.
2023. nov. 2. 22:37
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Én Pons kezdő könyvvel kezdtem, meghallgattam napi 1 leckét, és az előző 5 ismétlése minden nap. Az 3 hónap alatt adott egy jó alapot.


Utána Español con Juan-t néztem Youtubeon kb 1 évig, ezt úgy, hogy mondjuk 1 új video, és 2 ismétlés. Vagy hasonló, amennyi időd van.


Ezzel egy időben olvastam spanyolul Harry Pottert. Minden nap, amíg 5 új szó össze nem jön. Azokat kiírtam egy noteszbe. Ha 1-2 mondatból jött össze a kezdetén, akkor annyi, ha 3 oldalból, akkor annyi.


Mostanában már mindenféle csatornát nézek, de ez már egy haladóbb szint.


Szavakat nem kell magolni, ha megfelelően sokszor hallasz 1-1 szót különböző kontextusban, megjegyzed. Ez a megfelelően sok, egyes nyelvészek szerint 30.

2023. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha kontextusban jegyzed meg az is magolás. A lényeg ugyanaz azaz ugyanannyi. 5 szót kontextus nélkül is könnyű megtanulni mint kontextusban. Hiába magyarázod meg, hogy jobban működik, ha mégis kiírod a noteszbe. Ha működik akkor notesz nélkül is működne.
2023. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy én a Colores 1 tankönyvből tanulok. Csináltam magamnak mobilra szókártyákat, azzal próbálkozom, amikor van időm.

2023. nov. 3. 17:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a szókártyákat próbáld úgy, hogy minden nap csinálod, ha csak kevés megy, akkor csak keveset. Fontos az állandóság.
2023. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csináltam kb 12 darabot így egyszerre, 2-3 nap biztos lesz, mire sikerül annyiszor átismételnem őket, hogy utána megmaradjon.
2023. nov. 3. 17:56
 8/18 anonim ***** válasza:

Én tematikusan tanulom a szavakat.Minden szófajt,és különböző témakörbe tartozó szavakat egyszerre tanulok meg,majd mondatokat alkotok belőlük.

A szókártyák is valóban sokat segítenek,hiszen ha azokkal jól megy a memorizálás,márcsak azokat kell átismételni,mely szavak megtanulása még nem megy tökéletesen.

2023. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem kategória szerint csináltam, hanem mindenféle szavakat összegyűjtöttem. Sajnos ezeket gyakran kell ismételnem, mert elolvasok párat (direkt nem egyszerre az összeset, hogy megjegyezzem) és kb 10 perc múlva már megint nem tudom. Állandóan elfelejtem.
2023. nov. 3. 18:05
 10/18 anonim ***** válasza:
A könyv jó lesz és tanárod is van. A lényeg, hogy ne sok szót tanulj meg egyszerre, mert ez a lényeg és nem a kontextus. Itt jó pofira pontoznak. Kontextusba már megtanult szavakat alkalmazd és gyakorold. Ne aggódj menni fog csak légy kitartó.
2023. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!