Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon miért tanul...

Magyarországon miért tanul bárki is spanyolul?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok és nagyon sokan tanulnak a környezetemben spanyolul, többen az elmondásuk szerint már C1-re készülnek,vagy már megvan. Az egyetemen tömve van a spanyol nyelvóra, van olyan szint ahol párhuzamos csoport is indult mert olyan sokan kérték. Gimnáziumban is tanítják német vagy francia helyett.


Miért?


Komolyan, miért?


Magyarországon milyen gyakorlati előnye származik bárkinek is abból hogy belefeccöl több ezer órát a spanyol nyelvbe. Itt most nem bölcsészekről beszélünk hanem gazdasági karról.



2020. jún. 4. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Például, mert tetszik neki a nyelv, spanyol területekre akar utazni többször vagy csak egyszerüen érdekli.

Ugyanis nem csak gyakorlati elöny miatt lehet valamit tanulni, ez lehet hobbi is.

Emellett a német/francia sokkal nehezebb nyelvtanilag is, kiejtés szempontjából is, és az elöbbiekböl igen sok van a piacon!

2020. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%
Kicsit félelmetes, hogy manapság olyan emberek járnak egyetemre, akik ki vannak akadva azon, hogy másoknak igényük van idegen nyelvek elsajátítására. Vagy maguktól nem jönnek rá, hogy hobbiból/kedvtelésből teszik.
2020. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
96%
Megnéztem a Professiont, pár ajánlat most is van spanyol nyelvtudással.
2020. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az én környezetemben nagyon fölülreprezentált a spanyolok száma, szerintem fölöslegesen.

Biztosan van akinek az a hobbija hogy nyelvet tanul, de akkor is eltudok képzelni hasznosabbakat, pláne itt Európában.

Én kínaiul tanulok és nem értem azt az idealizmust amiért valaki olyan nyelvet választ mint a portugál vagy a spanyol.

"jó lesz nyaralás alatt" xddddddddddd

2020. jún. 4. 11:25
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

A kínai sokkal kevésbé hasznos, mint a spanyol Európában, másrészt ha nem tudod felfogni, hogy van, akinek szórakozás a nyelvtanulás, és nem "karrierépítés", akkor veled vannak bajok.

Én pl. nem egy nyelvet csak azért tanultam meg, hogy pár ekdvenc könyvemet eredetiben is el tudjam olvasni, ezen felül semmi "hasznom" nem lett belöle!

2020. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem csak a hasznosságról szó🙄 El sem hiszem, hogy egyetemet végzel ezzel az értelmi szinttel. "xddddddddddd"

#2

2020. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az én környezetemben nagyon fölülreprezentált a spanyolok száma, szerintem fölöslegesen."


Ennyire zavarnak téged szegények?


Miért?


Komolyan, miért? :)


Vagy a spanyolul tanulókra értetted?


Remélem, nem szeretnéd, ha numerus clausust vezetnének be ellenük, vagy valami még rosszabbat... :D


Világszerte kb. 580 millió emberrel lehet ezen a nyelven kommunikálni, és ez a szám egyre növekszik. Az USA egyes déli területein már szinte nem lehet meglenni bizonyos szintű spanyoltudás nélkül.

Azt mindenki maga dönti el, hogy neki személy szerint melyik nyelvet a leghasznosabb megtanulnia, de objektívan elég furcsa dolog a spanyolt fölöslegesnek minősíteni.

Magyarországon, de rengeteg más országban is, nemcsak hobbiból tanulják, hanem a nemzetközi tanulmányokban, diplomáciában, üzleti, műszaki területeken is keresett nyelv, nyilván van valami oka. Ez jóval kevésbé mondható el a kínairól (mandarinról), még akkor is, ha elméletben többen beszélik, de ettől még egy normális ember nem szól meg érte, ha azt választod.

Amúgy meg minden idegen nyelv tanulása nyitottabbá és értékesebbé tesz valakit, így neked is szívből ajánlom, hogy igyekezz megtanulni minél többet!

2020. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát most, ha abból indulunk ki, hogy egy átlag embernek itthon mennyi haszna válik abból, hogy idegen nyelvet beszél, akkor kb. semmilyen nyelvet nem lenne érdemes tanulni.... Persze, vannak olyan munkakörök, ahová szükséges vagy jól jön, de még ezt sem feltétlenül lehet törvényszerűen kijelenteni. Például a tesóm is nemzetközi gazdálkodás szakot végzett, van két C1 és egy B2 nyelvvizsgája, de soha nem használta egyik nyelvet sem a munkája során, pedig nem is rossz helyeken dolgozott a semmi közepén. Vagy eleve minden diplomához is szükséges legalább egy B2 nyelvvizsga, aztán hol használja pl. egy óvodapedagógus, most mondtam valamit. Persze, azt mindenre rá lehet húzni, hogy "hozzáférhetünk idegen nyelvű szakirodalomhoz", de egyébként szerintem itthon nem beszélhetünk olyan nemzetközi környezetről, ahol a mindennapi életben ténylegesen aktívan használ az ember idegen nyelveket (még egyszer mondom, hogy nyilván vannak olyan munkakörök, cégek, intézmények stb., ahol igen) Szóval szerintem az emberek többsége nem azért vagy nem kizárólag azért tanul idegen nyelvet, mert úgy érzi, hogy az majd fontos lesz a karrierje során, kell a munkájához vagy ilyen-olyan formában majd hasznos lesz (de ha mondjuk nem is használja, attól még valahol járhat rá pótlék). Nagyon sok helyre kell a papír is. Valakinek pl. igenis szempont az is, hogy szeret utazni és örül neki, ha van némi használható nyelvtudása, ha egyszer eljut oda. Valaki szimplán szeret nyelvet tanulni, érdeklik a nyelvek, érdeklik a kultúrák és ezért tanul. Egy egyetemen pedig eleve szerintem a többség a lehetőségekből indul ki... én pl. hozzád hasonlóan kínait tanulok az egyetemen szabválként, holott soha nem terveztem és nem voltam valami "kelet mániás" és nem is volt/nincs is vele semmilyen komoly tervem. Szerettem volna nyelvet tanulni, az egyetemen erre volt csomó lehetőség, és a kínai volt a legszimpatikusabb, elkezdtem, megtetszett és azóta tanulom. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem kell minden mögött az okokat, ész érveket, terveket keresni, mert az emberek többsége szerintem nem ennyire tudatosan és profit-orientáltan gondolkozik.
2020. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Anno en azert kezdtem mert nagyon nagyon tetszett, semmi masert. Aztan mid ad isten, lety egy olyan munkam ahol az egesz cegnel csak en tudtam spanyolul, ezert rengeteg elonyom szarmazott belole, tobbek kozott anyagi is. Es mivel nagyom kinyilt a vilag ezzel a nyelvvel nekem, megismertem a ferjemet akinek spanyol az anyanyelve. Spanyol nyelvteruleten elek tobb mint 10 eve.

Egy nyelvet, barmelyik legyen is az SOHA nem felesleges tanulni!

2020. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
93%

Én azért mert tetszik és mert érdekel a spanyol kultura.

Ráadásul utána már könnyen tanulsz portugálul és olaszul.

2020. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!