Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből/Hogyan a legeffektívebb...

Miből/Hogyan a legeffektívebb Cambridge C1-re tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék Cambridge c1-es nyelvvizsgát vagy esetleg IELTS-et (melyik jobb? vagy különbség?)

Mindenképp olyat amit külföldön elfogadnak, tudom, hogy ezek nehezebbek. Emelt érettségim van, angol tudásom egy azért egész jó szintre raknám, de egy éve már iskolában nem tanulok, jó lenne belejönni újra, plusz kéne még tanulnom a c1-es szintig. Mi ajánlotok hogyan tanuljak? Főként mit? Nektek mi segített? Van erre esetleg valami szuper könyv? Nem baj ha drágább, körülnézek majd esetleg használtan vagy hasonlók.

Előre is köszönöm!



2023. nov. 4. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

"Szeretnék Cambridge c1-es nyelvvizsgát vagy esetleg IELTS-et (melyik jobb? vagy különbség?)"

gugli bedöglött?

2023. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Előrehozott érettségire készülők, jól figyeljetek, ezért nincs értelme:


"angol tudásom egy azért egész jó szintre raknám, de egy éve már iskolában nem tanulok, jó lenne belejönni újra"


Tehát annak van értelme, hogy nem hagyjátok abba az órára járást, hanem az utolsó percig kihasználjátok az ingyenes nyelvórákat, amiket az iskola ad (igen, akkor is, ha nem olyan a színvonaluk, mint amilyenről álmodtok), hogy ne essetek ki a gyakorlatból, mert ha előrehozottat tesztek, utána elkezdtek majd visszafejlődni, mint a kérdező!

2023. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

CAE vizsgára felkészítő millió könyv van a neten (ismertebb, szokásosabb szerzők Aspinall, French, Gude, Harrison, Jones, Kenny, Mansfield, Matthews, Nuttall, O'Connell, O'Dell, Side, Wellman), de a vizsga honlapján eleve van hivatalból ajánlott felkészülési segédlet is: Official Cambridge English preparation materials

Ugyanott ajánlatos tanulmányozni a kurrens vizsgaelrendezést, mert az időnként változik, s ha ezeket figyelembe veszi az ember, akkor a régebbi anyagok is használhatóak, azok legfeljebb nehezebbek, ami a felkészülésnél csak előnyös lehet.

2023. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Képzeld drága, azért, hogy ne 12. májusában kelljen 5 tantárgyból érettségiznem és talán még épp eszű maradjak.

Igen, bocsánat kijöttem az esszé írások gyakorlatából, meg a tesztek kitöltéséből, most helyette angolul olvasok, filmet nézek és barátom akivel angolul is beszélek.

De mindegy, mindenki a maga útját járja.

2023. nov. 4. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

"hogy ne 12. májusában kelljen 5 tantárgyból érettségiznem és talán még épp eszű maradjak."

Többen túlélték. Ép ésszel. Egy p-vel...

2023. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
bocs, autocorrect. Örülök, hogy többen túlélték, nekem többi emelt mellé nem kell még a nyelv is, ha korábban is elértem azt a szintet ami kell, akkor nem értem a problémát, igenis meg csinálom, hogy több időm legyen a többi tantárgyra.
2023. nov. 4. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"hogy több időm legyen a többi tantárgyra"

Képzelem, mennyivel több időt fordítasz a többi tantárgyra, mióta nem jársz angolórákra...

2023. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs is angol egyébként nyelvi tagozatosként 12.ben mert elvárás, hogy addigra leérettségizzünk.

Jó akkor képzeld el, ahogy angol esszék és egyebek helyett magyar tételek dolgozok ki, és számtalan biológia könyvet olvasok. Ja és persze matek feladatokat oldok meg, és törit.

Na menj és foglalkozz a saját dolgoddal, mert el tudom képzelni neked milyen fasza lehetett az érettségi...

2023. nov. 4. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!