Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfok vagy német...

Angol felsőfok vagy német középfok?

Figyelt kérdés
Angolból középfokúm van, stabil nyelvtudással,amit,igaz,csak írásban,de majdnem minden nap használok is. A nyelvvizsgát tavaly tettem le. Jelenleg munka és egyetem mellett gondolkodom,hogy nekiállok németül is tanulni,mert sokkal több lehetőségem lenne (logisztikai területen dolgozom és tanulok). Viszont nem tudom,jobb lenne-e először az angolból letenni a felsőfokot? Csak egy nyelvre szeretnék koncentrálni. A német már nagyon vonz,viszont az angolt talán most kellene ütni "amíg meleg". (Németül általánosban tanultam,de csak nagyon alap szinten, középiskolától már angol volt). Egy év múlva végzek az egyetemmel, és megerzesem szerint többre mennek az angol és a német kombóval,mint csak az angollal,akkor is,ha az felsőfok lenne.

nov. 13. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Sosem árt plusz nyelvet tudni, de a nyelvvizsga az amúgy minek? Állami szektorba mennél? Máshol nem nagyon kérnek nyelvvizsgát.

Ha olyan helyre jelentkezel, ahol ki van írva, hogy XY nyelv kell, ott legalább részben úgy fognak interjúztatni, és senkit nem érdekel a nyelvvizsgád.


A német egyébként kifejezetten jó választás lehet, mert elég sok német nagyvállalat van itt, és ha beszélsz, nyilván előnyöd lesz azzal szemben, aki nem.


Angolt meg kb "mindenki" beszéli, szóval az inkább a belépő.

nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Én egész eddigi életemben mindig azzal kaptam meg az állásokat, hogy jól beszélek németül. Magyarország német gazdasági gyarmat, megéri jól tudni németül.
nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ha olyan helyre jelentkezel, ahol ki van írva, hogy XY nyelv kell, ott legalább részben úgy fognak interjúztatni, és senkit nem érdekel a nyelvvizsgád."

Ha egyáltalán behívják interjúra... A papírok alapján dől el, hogy kiket hívnak be, és ha nem tud felmutatni egy nyelvvizsgát, míg mások simán, addig hátrányban lesz.

nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
#3 as, ez nettó nem igaz. Rengetegszer láttam, hogy valaki beír C1 es nyelvvizsgát, csak hogy épp nem használja, akármi, hát az semmit nem ér. Angolul fogok interjúztatni, és ennyi. Téged valószínűleg nem azért nem hívnak be, mert nincs meg valami papírod...
nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"Rengetegszer láttam, hogy valaki beír C1 es nyelvvizsgát, csak hogy épp nem használja, akármi, hát az semmit nem ér. Angolul fogok interjúztatni, és ennyi."

Te interjúztatsz? És mindenkit behívsz, aki csak jelentkezik, hátha az tud a legjobban angolul, akinek nincs nyelvvizsgája? :D

nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Alapvetően úgy gondolom a szakmai kompetencia az első. Ha ez megvan,utána nézik a nyelvet. Talán előnyben lesz az,aki fel tud mutatni nyelvvizsgát,de csak a behívás erejéig.
nov. 13. 17:56
 7/20 anonim ***** válasza:
Én interjúztatok, igen. Ahogy a kérdező is írta, a szakmai kompetencia alapján elsősorban. Ha beírja, hogy beszél angolul, alapvetően elhiszem, interjún meg kiderül. Egy nyelvvizsga csak arra bizonyíték, hogy a letételekor tudta teljesíteni annak minimális követelményeit, arra nem, hogy beszéli is. Egy önéletrajzban az érdekel, milyen szintre teszi magát, mert nyilván, aki nem beszél, vagy beírja, hogy alapfok, az nem fog tudni callozni amerikaiakkal, indiaiakkal, angolokkal, stb. De ha valaki beírja, hogy folyékony angol, akkor a cv-k válogatásánál ugyan arra a szintre sorolom be interjú előtt, mint akinek felsőfokú vizsgája van.
nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"de csak a behívás erejéig"

Vagyis papír nélkül esélytelen, hogy megkapja az állást, ha többen is jelentkeznek rá...


Nem azt mondom, hogy a papír a lényeg, hanem azt, hogy a tudás papír nélkül kevés lehet. Akinek megvan a tudása, annak igenis érdemes lepapíroznia, hiszen sokkal többet nyerhet egy állással, mint amennyibe a nyelvvizsga kerül.

nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Dehogy esélytelen. Komolyan érdekelne,mi tapasztalat alapján szűrödle ezt le,nyolcas,de félek,hogy nagyon elvinné a kérdésem egy nem jó irányba.

Egyébként tuloztam, maximum a behívás erejéig lehet előnye,de az is csak akkor,ha inkomoetens a hr-s és valami segg utca kettő noname cégről van szó,max érettségi elvárás pozícióval (elnézést a Bulgária szoert,de attól tartok,máshogy nem megy át a lényeg)

nov. 13. 19:07
 10/20 A kérdező kommentje:
Bulgária szoert - vulgáris szóért
nov. 13. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!