Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfok vagy német...

Angol felsőfok vagy német középfok?

Figyelt kérdés
Angolból középfokúm van, stabil nyelvtudással,amit,igaz,csak írásban,de majdnem minden nap használok is. A nyelvvizsgát tavaly tettem le. Jelenleg munka és egyetem mellett gondolkodom,hogy nekiállok németül is tanulni,mert sokkal több lehetőségem lenne (logisztikai területen dolgozom és tanulok). Viszont nem tudom,jobb lenne-e először az angolból letenni a felsőfokot? Csak egy nyelvre szeretnék koncentrálni. A német már nagyon vonz,viszont az angolt talán most kellene ütni "amíg meleg". (Németül általánosban tanultam,de csak nagyon alap szinten, középiskolától már angol volt). Egy év múlva végzek az egyetemmel, és megerzesem szerint többre mennek az angol és a német kombóval,mint csak az angollal,akkor is,ha az felsőfok lenne.

2023. nov. 13. 14:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Egy nyelvvizsga csak arra bizonyíték, hogy a letételekor tudta teljesíteni annak minimális követelményeit, arra nem, hogy beszéli is."

Ezért van az, hogy jobb helyeken nem csak "nyelvvizsga" az elvárás, hanem bizonyos időn belül, bizonyos eredménnyel megszerzett, bizonyos típusú nyelvvizsga. Egyébként meg nem minden munkakörben elvárás, hogy "beszélje" az illető, elég lehet, ha írásban megfelelő szinten tudja használni.


"ha valaki beírja, hogy folyékony angol, akkor a cv-k válogatásánál ugyan arra a szintre sorolom be interjú előtt, mint akinek felsőfokú vizsgája van"

És ha így túl nagy lesz a kupac, nincs rá idő meg pénz, hogy mindet behívd interjúra?

2023. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga központban dolgozol, hogy megpróbálod az emberre rátukmálni, hogy de kell a papír, meg ilyen papír kell meg olyan?


Meg tudod, amikor az IT-s csapatba pap jelentkezik, meg XVI. századi spanyol irodalmár, nem olyan nehéz kiválogatni, hogy kik jöhetnek egyáltalán szóba. IT-n belül is utána van egy csomó szűrő, hogy milyen technológiával mennyit foglalkozott. És még mindig ott vannak az olyanok, hogy valaki fél évnél többet nem töltött adott helyen, mert beírja, hogy mindenkivel konfliktusa volt, stb.


És ha mégis túl sok lenne, akkor kb időrendi sorrendben elkezdjük interjúztatni az embereket, és onnan már a felvételi teljesítménye számít.


11+ év alatt még nem volt olyan, hogy azt kellett volna mondani, hogy na neki van nyelvvizsgája, a másiknak meg nem, és ez dönt.


Azt gondolnád, hogy interjúztatni olyan borzasztó hosszú meg komplikált, de kb 5 perc alatt meg tudom mondani, hogy beszélsz e megfelelő szinten, és értessz e az adott technologiához. Ha azon az 5 percen átmentél, utána lehet mélyebben beszélgetni.

2023. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nyelvvizsga központban dolgozol, hogy megpróbálod az emberre rátukmálni, hogy de kell a papír, meg ilyen papír kell meg olyan?"

Ha ez lenne a helyzet, nem azt írtam volna, hogy "jobb helyeken nem csak "nyelvvizsga" az elvárás, hanem bizonyos időn belül, bizonyos eredménnyel megszerzett, bizonyos típusú nyelvvizsga", hanem azt a bizonyos nyelvvizsgát próbálnám rátukmálni mindenkire, amelyikben érdekelt vagyok, függetlenül attól, hogy az a munkahely, ahová ők pályáznának, milyet és mikorit vár el.


"Azt gondolnád, hogy interjúztatni olyan borzasztó hosszú meg komplikált"

Nem. Azt gondolom, hogy hatszor annyi embert interjúztatni hatszor annyi idő - tehát hatszor annyi pénz, hiszen az idő pénz -, és messze nem minden cég akar hatszor annyi időt meg pénzt rászánni, ezért első körben a papírok alapján szűrnek. Az is fontos információ egy jelentkezőről, hogy csak állításai vannak-e a saját képességeiről, vagy alá is tudja-e támasztani valamivel...

2023. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Feladom. Ha angliába mész magyar nagykövetnek, ott kérnek nyelvvizsgát, de azt közel nem mondanám 'jobb helynek'. Jobb helyeken a recruiter és egyéb interjúztatók beszélnek olyan szinten, hogy megállapítsák, alkalmas vagy e a pozíció betöltésére vagy sem.


Vagy lehet olyan helyen vagy hr-es, mint amit a kérdést kiíró kollega leírt, és azt gondolod jobb helynek, hogy a semmire elkértek TOEFL-t.


Mi a tudást nézzük, de elhiszem, hogy nálatok a papírok számítanak. Biztos fergeteg egy hely lehet.

2023. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"a recruiter és egyéb interjúztatók beszélnek olyan szinten, hogy megállapítsák, alkalmas vagy e a pozíció betöltésére vagy sem"

De boldog-boldogtalant nem éri meg behívniuk.


"Vagy lehet olyan helyen vagy hr-es"

Ki mondta, hogy hr-es vagyok?...


"azt gondolod jobb helynek, hogy a semmire elkértek TOEFL-t"

Nem. Azt gondolom jobb helynek, amelyik nem arra szórja el a pénzt, hogy minden egyes jelentkezőt behívjon interjúra, mert annak semmi értelme.


"Mi a tudást nézzük"

Ha beadom a jelentkezésemet és mindenféle nagyokat mondok "a tudásomról" anélkül, hogy papírokkal támasztanám alá, ti mindent elhisztek és alig várjátok, hogy bemenjek az interjúra? "Fergeteg egy hely lehet." :D

2023. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
Ha van arra időd, hogy kamu cv-ket adsz be, és élvezed, hogy az interjún kvázi megaláznak, nyugodtan gyere. Rászánom szívesen azt az 5 percet, hogy az ilyen jellegű fétishedet kielégítsem.
2023. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát én ilyen hr-eseket nem fizetnék, már ne is haragudj... A saját pénzeden elégítsd ki a mindenféle fétiseseket, ne a cég pénzén, munkaidőben.
2023. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

Normális emberek tudod nem adnak be kamu cv-t. Ha meg valaki olyan lúzer, mint te, és ez a hobbyja, az hamar kiderül.


Jajj, nyelvvizsgázz le 30 féle különböző nyelvvizsgán, lehetőleg fél éven belül, mert 30 helyre kell a 30 különféle nyelvvizsgakövetelmény.


Én nem is írok ide többet, szegény kérdező feedjét nem tenném tele a te szemeteiddel és tévképzeteiddel.


Amúgy is azt gondolom, csak trollkodsz, mert ennyire primitív valós ember nem lehet.

2023. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Normális emberek tudod nem adnak be kamu cv-t. Ha meg valaki olyan lúzer ..., az hamar kiderül.""

Hát konkrétan nekem volt olyan kollégám, akiről csak valami rutinszerű ellenőrzéskor derült ki, amikor már több mint egy éve (de inkább több, nem tudom pontosan) dolgozott ott, hogy nincs is diplomája. Pedig valamit csak beadott a jelentkezéséhez, hogy megkapja a diplomához kötött munkakört... Jól végezte a munkáját, nem volt rá semmi panasz, de azért ezzel mégiscsak lejáratta a céget, a cégvezetést, stb., úgyhogy kirúgták. Szóval nehogy azt hidd, hogy minden kiderül öt perc alatt, meg hogy átverhetetlen vagy.


"nyelvvizsgázz le 30 féle különböző nyelvvizsgán, lehetőleg fél éven belül, mert 30 helyre kell a 30 különféle nyelvvizsgakövetelmény

Te, mint hr-es, mikor hallottál utoljára olyan valakiről, aki ebbe a problémába futott bele a munkakeresése során? Teljesen légbőlkapott dolog, amiről beszélsz...

2023. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát,köszönöm a válaszokat,nagyon elment egy nem jó irányba a kérdés...mindenesetre döntöttem,a német javára.

Nem is gondoltam rá,hogy pontatlanul fogalmaztam...szóval felsőfok helyett érdemes lett volna úgy feltennem a kérdést, felsőfokú tudás,illetve középfokú tudás. Szóval angol felsőfokú tudás,vagy német középfokú tudás az angol középfokú tudás mellé.....merthogy erre gondoltam,nem elsősorban a papírra,de azt hittem,ez egyértelmű.

"Feladom." Itt írta valaki. Igen,az a legjobb,idő és energia felesleges pazarlása lenne a további.

2023. nov. 14. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!