Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha amatőr önkéntessel tanulsz...

Ha amatőr önkéntessel tanulsz nyelvet, hogy?

Figyelt kérdés

Tudunk írásban (chat) és szóban is beszélni. Viszont nem nyelvtanár.

A jelenlegi tudásszintem passzívan B2, aktívan B1.


C1 lenne a cél minél előbb.


Lelkes és szívesen segít mindenben a másik fél. A kérdésem az, hogy a sok beszélgetés/chat mellett hogyan tudna a hasznomra lenni leginkább? Az nagyon pepecs lenne ha minden hibám kijavítaná. Szerintem aktualitásokról/témákról beszélgetve szépen bővülhetne a szókincsem.


Van esetleg ötletetek?



2023. nov. 1. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szókincsed fejlődhet, de a beszédtől nem leszel írásban jobb semmivel, és - mivel nem nyelvtanár - semmilyen nyelvvizsgára nem tud felkészíteni.

Beszélt nyelvi fordulatokat, bizonyos kifejezéseket, paneleket viszont remekül tudsz belőle tanulni (ha akarsz), és arra mindenképp jó, hogy ne felejtsd el a nyelvet.


A nyelvvizsga az más tészta, ott szabott formátumú feladatok vannak, azokat kell kenni-vágni, úgy begyakorolni, hogy - jelképesen mondom - de éjjel kettőkor legjobb álmodból felkeltve készségszinten menjen. Ezt a kettőt nem szabad összekeverni, én arra mindenképp MÁSIK, nem anyanyelvi tanárral készülnék, aki a TE anyanyelveden - tehát gondolom, MAGYARUL - el tudja mondani a nyelvtant, az adott nyelven, az adott szinthez kapcsolódóan elvárt nyelvi paneleket, meg mindent, amit az adott szinten - ez kiderült nyilván - hogy FELSŐFOKON - elvárnak.


A világ összes kincséért sem keverném össze a kettőt.

2023. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nyilván a nyelvtanár is jó meg a típusfeladatokat is jól be kell gyakorolni.

Viszont ezt a lehetőséget is megragadnám mellette, mert ingyen segít. Ő ajánlotta fel magát.

2023. nov. 2. 10:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam több anyanyelvi tanárral is. Ami nekem sokat segített minden nyelvnél az a prezentáció készítése egy adott témában. Lehet neked is segítene. (Nyelvszakon is sokat kell csinálni.) Így növelheted a szókincsed, megszokod hogy beszélsz és utána ki tudja javítani a hibáid. Fontos, hogy ne csak felolvasd vagy bemagold.


A beszélgetés is hasznos, de nem kell minden egyes apró hibát javítani. Az lenne ennek az egésznek a lényege, hogy beszélj és a folyamatos megszakítás zavaró. Esetleg közben jegyzetelhet és elmondja mi az, amit rosszul mondtál.


Ha hajlandó, akkor pedig írhatsz fogalmazást, levelet, amit kijavít.


Ő anyanyelvű?

2023. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aha.


Köszi amúgy a tippeket, ez tényleg jól hangzik.

2023. nov. 2. 11:51
 5/14 anonim ***** válasza:

Ő milyen szinten van?

Ha nem anyanyelvi beszélő, akkor ne tőle akarj tanulni, ne ő legyen az információforrás, hanem csak használd ki a helyzetet, hogy vele (is) gyakorolhatod a nyelvet - és mellette tanulj tanártól is lehetőleg, meg könyvből, amit direkt úgy állítottak össze, hogy a B1-B2 szintről felvigyen C1-re, és amiben a nyelvtan is, a helyesírás is rendben van.

2023. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Arra nincs lehetőség, hogy telefonon beszéljetek, ne csak chatben?
2023. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon? Akkor már inkább dicordon vagy ilyesmi, hogy ne menjen rá a gatyájuk. :)
2023. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésben, hogy tudunk szóban is beszélni. Ezalatt pl voice call-t értek.


Anyanyelvi.

2023. nov. 2. 13:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak beszélj vele és kész, bármiről, ami érdekes épp akkor és ott, és ezt minél gyakrabban, annál jobb. Ne várd el tőle, hogy "tanítson", meg magadtól se, hogy "tanulj", csak tölts minél több időt ebben a nyelvi közegben, és egy csomó minden rád fog ragadni (akkor is, ha nem veszed észre!).
2023. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#7,

A mobiltelefon-csomagom korlátlan ingyenes hívásokat és szöveges üzeneteket tartalmaz belföldre és 42 országba.

nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!