Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt érettségiben...

Angol emelt érettségiben ebben a feladatban hogy tudnék jobb lenni?

Figyelt kérdés

Annál a feladattípusnál, ahol el kell dönteni, hogy valami igaz, hamis vagy nincs hozzá elég információ, akár szövegértésnél van ez, akár hallásértésnél, rendszeresen elhibázok legalább 1-2 állítást és mondjuk B (tehát hamis) helyett C-t írok, hogy a szöveg nem említette vagy fordítva. Hogy lehetne ezt gyakorolni?

Meg még abban a feladatban szokott sok hibám lenni, ahol soronként el kell dönteni, melyik szó nem illik oda vagy ki kell pipálni, ha mindegyik jó, sokszor egyértelmű, de sokszor meg elrontom.


nov. 18. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly tettem emeltet, szerintem ezt csak úgy tudod gyakorolni hogy temérdek ilyen feladatot megcsinálsz. Figyelmesen olvasd el a szöveget, majd a kérdést, ezután térj vissza a szövegre, nézd meg van-e ilyesmiről szó benne, ha van akkor ott a tuti válasz, ha nincs akkor pedig nem említi a szöveg.
nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez volt a bajom, elkezdtem nyomozni utána, gyk, youtube videók stb


Hivatalos válasz az volt, ha a szöveg 1 pontja érinti akkor csak hamis lehet, ha nem jó a válasz.


Valóságban meg szerintem tök random dolog volt, én is csak annyit tudok javasolni, hogy csinálj meg rengeteg ilyen feladatot hátha majd ráérzel

nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!