Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egyáltalán nem hallom a...

Ha egyáltalán nem hallom a beszélt angolt, akkor szerintetek érdemes lenne kivizsgáltatnom magamat fül orr gége vagy pszichiátriai szempontból?

Figyelt kérdés

Lehet hülyének néztek és a kategória nagyon is jó, de fullra tudok fordítani megértem az írott szöveget beszélni is tudok, de amikor nem full tisztán, tagoltan (mint a gyerekmesékben) beszél valaki hanem halkabban, tompábban, árnyaltabban vagy ha minimális háttérzaj már van, akkor egyszerűen semmit nem hallok.

Pl. ebben a videóban rögtön az elején:

[link]


A csaj valamit susmorog és én minden angol beszédet ahol minimális háttérzaj van és nem tökéletes akusztikával mond, azt nem értem mintha magyarul susmorognának.


Létezhet, hogy valami fül-orr gége vagy mentális eredetű problémám van? Mondjuk ADHD-ban szenvedek, lehet az okoz ilyen gondot a nyelvtanulásban?

Hogyan tudnám ezt kivizsgálni?



nov. 19. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ha valaki ennyire motyog, én azt magyarul sem értem. Azért e között, meg a tökéletes tiszta beszéd között van jónéhány lépcső. Én erre nem mennék orvoshoz.
nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
100%

Szerintem az teljesen normális, ha egy bizonyos zajszint alatt nem értesz meg egy idegen nyelven elhangzott mondatot.

Pszichiáterhez pedig én nem mennék, mert tudom, hogy egy pszichiáter abból él, hogy akárki kerül elébe, arra azt mondja, hogy bolond. Ez az ő biznisze, és nem más.

nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Fülorvos kimossa.
nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarul megérted a suttogást, akkor nincs bajod fülészetileg. Mentálisan is max csak annyi, hogy még nem tudsz elég jól angolul. :)
nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Magyarul nincs ilyen gondod? Nekem hasonló van, de mindhárom nyelven, amit beszélek. Hallom a hangokat, de nem állnak össze a fejemben szóvá. (pl. Piros ez az alma... Írós a Zelma" vagy egyáltalán csak: Elment a busz. Emmtre sz ba u) Ez pedig valószínűleg túlhallás vagy beszédértés lehet. Alapvetően fókuszálni nem tudok a hangokra, tehát én az utcán egyszerre hallom a madarakat, a forgalmat, a telefonáló embert, az utcai árust meg azt aki hozzám beszél. Orvosnál nem voltam vele, mert őszintén ezzel nem sok mindent lehet kezdeni felnőttként.


Ha van felirat, akkor legtöbbször folyékonyan tudom követni a beszédet, néha előfordul, hogy így is többedjére kell.

nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magyarul is néha félrehallok
nov. 19. 18:26
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Tipikus fülzsírdugó probléma.
nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minél magasabb szinten vagy egy nyelvben, annál kevésbé zavaróak a háttérzajok, ez teljesen természetes.
nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarul is néha félrehallok"


Azt megteheted, hogy kérsz egy komplex hallásvizsgálatot.

Ott nem csak a hallásküszöböt vizsgálják, frekvenciákra lebontva hangokat, és van beszédértés vizsgálat része is.

Feltételezzük, hogy nincsen semmi probléma, de vizsgálattal kideríthető az is, ha bizonyos frekvenciákat gyengében hallasz.

Nem vagy allergiás? Az orrod nem szokott eldugulni? Az is okozhat átmeneti halláscsökkenést, ha be van dugulva az orrod.

nov. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!