Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy kalória deficitben vagyok, mozgok is mellé és mégsem fogyok? :,( Érdemes volna kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Volt, amikor raaltam a mérlegre, és még többet is mutatott🥲ez pár napja történt, én pedig kb 1 hónapja csinálom ezt.

Nem értem.

A diétám alapját a csirkemell, rizs és zöldség teszi ki. Reggelire pedig zabkasat eszek, amibe feherjepor helyett kollagén port szoktam teszenni és kreatint. Tej helyett vízzel öntöm fel.


Egy éve szintén dietaztam, viszont akkor nagyon gyorsan történt változás, mondjuk akkor konditerembe is jártam,(amit akkoriban leadtam, annak most majdnem a duplája vissza is jött) most szimplán csak itthon edzek és igyekszem olyan tevékenységeket csinálni, ami nagy mozgást igényel, de iszonyatosan elvagyok keseredve és nagyon reménytelennek kezdem látni ezt a helyzetet:((



2023. okt. 6. 02:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi kalóriát eszel egy nap? Ezekből is tudsz túl sokat enni
2023. okt. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
2023. okt. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Elszámolod és mégsem vagy deficitben.

Vagy egyszerűen rosszul méred fel az igényeidet…

Ha deficitben vagy, akkor fogysz, a matekot nem lehet átverni.

2023. okt. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
38%
Zabkásába kreatin.. az ám a hányingerkeltő önsanyargatás :D
2023. okt. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%
Vagy önmagában jó lenne a táplálkozásod, de az otthoni edzés meg sem közelíti az edzőtermi erősségét, így nem égetsz el elegendő kalóriát.
2023. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%
"Mi lehet az oka annak, hogy kalória deficitben vagyok....és mégsem fogyok" - Ilyen nincsen. Aki kalóriadeficitben van, az fogy, ez egy megkérdőjelezhetetlen tény. Nem vagy kalóriadeficitben, ennyi.
2023. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Nagy valószínűséggel mégsem vagy kalóriadeficitben.
2023. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy kalóriadeficitben. A termodinamika törvényeit nem tudod átverni.
2023. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
100%
Zöldség esetében sem mindegy, hogy cukor borso vagy brokkoli. Mennyire olajat vesz fel a hus suteskor stb. Egy csomó ilyen dolog van amivel sztem sokan nem számolnak. Sztem pár hasonló dolog miatt lehet bem is vagy deficitben.
2023. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

A hús sütéséhez egyáltalán nem használok olajat.


Nagy valószínűséggel kaloriadeficitben vagyok :D mivel szerint 140g csirkemell, 90g főtt rizs és 70g zöldség ebédre és vacsorára egyáltalán nem tartalmaz sok kalóriát. A zöldség pedig a normális, népszerű fagyasztott zöldség mix. Amiben ugye van brokkoli is.(volt nekem összeírva egy nagyon jó étrend, ami használt, viszont az papíron volt, amit nem találok, így emlékezetből rakom össze az arányokat a tányéromon, hogy miből hany gramm a megfelelő.


Zabkasaba kreatin-ról pedig annyit, hogy mivel nem csak ezt teszek bele, hanem mást is ezen kívül, ami rohadt sokat dob az ízén. Lehet, hogy nem a legfinomabb, de nekem jó. Ha mást akarok enni, akkor mást fogok. Miért is önsanyargatás? Másba nem tudnám belekeverni és sokkal szarabb volna csak úgy meginni. Én választottam, nekem így jó :D



Az is probléma lehet, hogyha túl kevés kalóriát viszek be. Reggelivel együtt alig van 1000kcl az egész napi étkezés. Próbálom kicsit feljebb tornázni, hogy ne legyen ennyire alacsony. Inni csak vizet szoktam.



A konditerem valószínűleg sokat segítene, de én mindigis szerettem kimaxolni a konditermi edzéseket. Ezekhez pedig jóval több kalóriát kell megegyek, hogy legyen energiám, stb. Úgy tervezem, hogy decemberig itthon, és emellett még csinálok egy-két olyan tevékenységet, ami nagy mozgásigényű. Sétálni is nagyon szeretek, tehát azt is betudom iktatni.


Volt már egyébként, mikor közel egy és fél hónapig grammra pontosan számoltam a kalóriákat és a makrokat és akkor sem lattam változást :D pedig deficitben voltam. (1800kcl) szeretek arányaiban több fehérjét megenni, mintsem szénhidrátot, mivel egyébként is zsírból akarok fogyni, izomból pedig a lehető legminimalisabban. Itthoni edzesnel kardiozni szoktam és erősítő gyakorlatokat csinálni, hogy legalább ne punnyadjanak el az izmaim.

2023. okt. 7. 10:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!